Melyik szakot válasszam egyetemen?

Figyelt kérdés

Idén kellett faktot választani, és én matekot (közép), és kínai szakot választottam. Eddig az volt a tervem, hogy egyetemen bölcsész szakra megyek, de úgy hallottam, hogy azzal később nem igen lehet elhelyezkedni.

Jó vagyok a humán tárgyakból, egész jól beszélek angolul. A kínai nyelvtudással még nem tudom mik a terveim a későbbiekben, ez most inkább csak hobbi. Matek nem tartozik az erősségeim közé, de egy kis tanulással azzal sincs nagy gondom. Kémiából, fizikából nem vagyok jó, és nem is szeretem.

Ezek alapján milyen egyetemi szakot ajánlanátok?



2023. ápr. 5. 00:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve melyik tantárgyra kéne jobban koncentrálnom az ajánlott szakra jelentkezéshez?
2023. ápr. 5. 00:49
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Valamelyik gazdasági szak lenne a legjobb. Ha a kínaival akarod kombinálni, akkor nemzetközi gazdálkodás (azaz külkereskedelem és logisztika), egyébként meg tényleg bármelyik: kereskedelem és marketing, pénzügy-számvitel, gazdálkodás és menedzsment vagy akár a turizmus vendéglátás is.
2023. ápr. 5. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kínai és angol jó kombinacio lesz sztem. Elvégeznék valami logisztikához, menedzsmenthez, gazdasághoz kapcsolódó szakot hogy legyen valami egyéb alapod is. De ha ezt a 2 nyelvet magas szinten ismered majd akkor úgyis amiatt lehetsz keresett.
2023. ápr. 5. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is gazdasági szakot tudok elképzelni ezzel a párossal. A közép matek fakttal egy jól megírt középszintű érettségi reális cél.
2023. ápr. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!