Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy megy egyetemről a kiiratk...

Hogy megy egyetemről a kiiratkozás?

Figyelt kérdés
ELTE BTK-n voltam tanárszakon, most a második félévet passziváltattam, az első féléves tantárgyaim nagy részét elvégeztem, amiből vizsga lett volna, ott nem vizsgáztam le, mert akkor már tudtam, hogy otthagyom, de ebből volt kevesebb. Valahol olvastam, hogy ki kell tölteni egy kiiratkozási nyomtatványt, de én ilyet nem találtam. És mikor kell kiiratkoznom, augusztusban? Hogy működik ez?
2023. ápr. 10. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Azért tanárszakos létedre igazán megtalálhatnád a releváns információkat...


A legegyszerűbb, hogy nem csinálsz semmit. A következő féléved is passzív lesz, aztán azután kitesznek automatikusan, ugyanis 3 egymást követő féléved nem lehet passzív.


Egyébként meg bemész a Tanulmányi Osztályra, ott mindent elmondanak. Legjobb esetben még a formanyomtatványt is a kezedbe adják, te pedig kitöltöd, és vége a történetnek.

2023. ápr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

Az szerintem hlyeség, hogy ne csinálj semmit!


TO-t hívd fel vagy menj be és ők elmondják pontosan, hogy mi a menete.


Lehet, hogy interneten is elég lesz nyilatkoznod.

2023. ápr. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Bemésza TO-ra és megmondják mit kell csinálnod.
2023. ápr. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

#2, miért is? ...


Legalább úgy a TB-t nem kell maga után fizetnie.

2023. ápr. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4: Ez nem igaz, ha passzív féléven van, akkor kell TB-t fizetni.

Viszont én se iratkoznék ki a helyében, hanem még egy félévet passziváltatnék, mert úgy megmarad a hallgatói jogviszonya, amivel bizonyos helyeken vállalhat diákmunkát is. (De ennél oda kell figyelni, mert nem minden helyen fogadják el a passzív hallgatói jogviszonyt diákmunkához.)

2023. ápr. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Át akarok menni máshova majd, másik szak, másik egyetem.
2023. ápr. 11. 11:45
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell bemenni a TO-ra, sőt, onnan csak hazaküldenének. Le kell adni egy bejelentőt, aminek hatására aznap megszűnik a jogviszonyod, elköszönni sem kell. Csak mivel elmúlt március 15, az önköltséget nem kapod már vissza.

A bejelentőt a Neptunban találod a kérvények között.

2023. ápr. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!