Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Úgy érzem, nem szeretnék a...

Úgy érzem, nem szeretnék a jövőben azzal foglalkozni, amit most tanulok egyetemen. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Pénzügy számvitel szakon vagyok, eddig nem volt különösebb problémám a szakkal, jó a közösség, illetve a tanárok is felkészültek szakmailag. A könyvelés nagyon tetszett, különösebben ez a része fogott meg a legjobban. Soha előtte nem volt munkatapasztalatom ilyen téren, viszont eljöttem diákmunkára egy céghez, ahol ügyintézői munkákat látok el. Számlázok, könyvelek, adatokat viszek fel excel táblázatokba. Sajnos a főnök elég szigorú, elvárja, hogy mindent tudjak, pedig még tanulok. A könyvelés része az egyetemen izgalmas, szeretek gondolkodni, megtalálni az összefüggéseket. Mindig is pörgősebbnek éreztem magam annál, minthogy 8 órát végig üljek egy irodában görnyedve a monitor előtt. Olyan munkakörben dolgoznék szívesen, ami változatos, izgalmas, kihívásokkal teli, és amit szívesen kitanulnék a legfelsőbb szintekig. Lépni viszont nem merek, nincs szívem itt hagyni ezt a szakot, mert ha már elkezdtem, jó lenne befejezni. Ugyanakkor, ha tényleg nem szeretnék a jövőben ezen a téren elhelyezkedni, miért folytassam? Milyen alternatív szakokra jelentkezhetnék? 21/F

2023. ápr. 14. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Magán irányba? Kis cégek könyvelése? Olyan helyet keresni majd ahol van home office lehetőség?
2023. ápr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Psz-es vagyok, és én a második félévben jöttem rá, hogy nem biztos, hogy ezt akarom.

Én el fogom ezt ugyan végezni, de csak levelezőn, mert megyek át egy másik szakra.

Sosem késő váltani.

2023. ápr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Ne tudd meg hányan járunk hasonló cipőben.. Én végzős vagyok jelenleg a második évben rájöttem, hogy nem igazán azt az oldalát mutatták a dolgoknak, amivel foglalkozni fogok. Igazából úgy voltam vele, hogy elvégzem. Arra mindenképpen jó volt, hogy kitapasztaljam majd milyen irányba szeretnék mozogni. De jelenleg úgy érzem, hála égnek, hogy vége lesz.
2023. máj. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!