Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem szeretnek a régi...

Miért nem szeretnek a régi (azóta egyetemet végzett) barátaim velem foglalkozni? Miért vagyok nekik kellemetlen, lerázni való teher? A diplomával jár egy jó nagy adag lenézés azok felé, akiknek nem ment/megy az egyetem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 24 éves srác vagyok. Régen voltak olyan barátaim, akikkel akkor jól kijöttem (középsuli, de sokat közülök ált. iskola óta ismertem), sokat jártunk ki, de mióta az egyetemre jártak, már nem nagyon szerettek kijönni, most pedig, hogy végeztek, teljesen hanyagolnak. Én eközben sokadik éve csinálom a sulit, és még sokáig- meg vagyok nagyon csúszva. Ez nekem nagyon kellemetlen, főleg hogy értelmiségi családból származom. Nem vagyok képes a fiatal élet és a szórakozás helyett csak a munkának élni. Nem akarok tudós álarcot felvenni, a régi stílusban akarok velük beszélni, de már nem vevők rá /"mit tanultál mostanában, miről szól a tárgy?"- ezt kérdezgetik/. Régen értelmes gyereknek gondoltak, szerették hallgatni, amit mondok, de most retardáltnak érzem magam. Ez valami betegség, ami a diplomával jár? Nagyon bosszant.
2017. febr. 6. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézzél szét, mindenhol azt hallod, akinek nincs diplomája, az nem ember. Innentől, miért állnának szóba veled?
2017. febr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Elárulok valamit, nem velük van a baj, hanem veled. Ők továbbfejlődtek, te meg ugyanott vagy mint korábban. És ez független a diplomától. 24 évesen már nem a szórakozás az első az embernek.
2017. febr. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Miért baj, ha az ember szereti élvezni az életet? Az még rendben van, hogy én elmenjek 8 órában dolgozni, vagy épp csinálom a BSc-t, de hogy egyszerre csinálják a kettőt, és nem élvezik a gyümölcsét, annak mit értelme? A lenézésnek mi értelme? Nekem van egy súlyos fogyatékosságom, nagyfokú nagyothalló vagyok, egyik évem pont egy sikertelen fülműtétre ment el, azóta pedig évről évre romlik a hallásom, és én ezért iskolában is hátrányt szenvedek, munkahelyen pedig neccesen fogok beilleszkedni. És ez a tudat csökkenti a tanulás iránti motivációmat. Ezért kell engem lenézni? Nem tanult, jó empatikus képességgel rendelkező emberre vall.
2017. febr. 6. 19:03
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
vannak ilyenek. valószínűleg már régen se voltak igaz barátok, csak pillanatnyilag egy csónakban eveztetek és ez összetartott titeket. de ők tovább mentek, te meg nem, nekik tisztára mosták az agyukat és másról már nem is tudnak beszélni, csak a naaaagy "értelmiségi" okoskodásaikról és világmegváltó nézeteikről.
2017. febr. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is szívesen részt vennék egy kutatásban /a BSc-n ugye max. TDK jöhet szóba, de talán az is ad egy kis betekintést/, szívesen beszélek tudományos dolgokról, de azért arról az alap tananyagról, amit bemagoltatnak az emberrel úgy, hogy nem is igazán érti a lényegét, minek hozsannázzak?
2017. febr. 6. 19:19
 6/8 A kérdező kommentje:
Meg aztán én a diplomámmal nem akarok belépni a abba a mókuskerékbe, mikor ugye jön a család, a céges kocsi, meg a szűk kis lakás húsz év futamidőre. Én inkább veszek valami öreg sportkocsit, inkább nem nősülök, míg nem érzem szilárdnak az alapokat, nem ülök bele a kötelezőnek tartott életvitelbe.
2017. febr. 6. 19:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Tanulj, kutass, és élvezd az értelmiségi életet. A mókuskerékbe viszont tényleg nem szabad beszállni ebben igazad van.
2017. febr. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudod mit? Egyetértek veled, nálunk is hasonló van, kijöttek az egyetemről, aztán máris szürkülnek, elfelejtenek táncolni, bulizni - nem eszetlen piálásra, hanem táncra éneklésre, fesztiválokra gondolok - és valamiért az van a csökött agyukban, hogy ohh, most már nem leheeet, mertmost már ő ám a fellnőőőőőttttt.

Szánalmasak.

Élvezd az életet, és ne szállj be a mókuskerékbe, az a legrosszabb.

2018. jan. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!