Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 11. osztályos tanuló vagyok....

11. osztályos tanuló vagyok. Mi értelme egyetemre mennem ,ha fodrászként, manikűrösként meg lehet keresni egy átlag diplomás fizetést 2-3 szorosát?

Figyelt kérdés

Lány vagyok, ezért írtam ezeket a foglalkozásokat. Itt olvastam, hogy vállalkozásban (nem is ismerek fodrászt aki nem vállakozásban csinálná) 1-2 millió nettót meg lehet keresni. Belegondoltam, hogy mennyi hagyok ott a fodrásznál és reálisnak tűnik.10 ezres órabére lehet, ha folyamatosan van vendéke. És pesten egy jobb helyen napi 8 órát ki lehet tölteni. Számlát nekem még soha nem adtak :D.

Nektek mi volt a motivációtok az egyetemre ezek mellett? Fiúk nálatok is ez van. A sok szakmunkás vállalkozó hazavihet ennyit. Most újítottuk a nyaralónkat. Így tapasztalatból mondom. Persze számlát ők sem nagyon adtak. Nálatok még ott lehet, hogy hosszútávon nem túl kellemes, de a nőknél még ez sincs.


2023. ápr. 16. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A vállalkozáshoz tőke kell nem is kevés. pl.: uzlet berlese havonta esetleg plusz a rezsi, KATA, alapanyagok,konyvelo. Tehát ott vagy hogy van egy okj bizonyitvanyod (bar talan a kormozeshez meg erettsegi sem kell), es legalabb 150ezres havi kiadasod, meg nincs vendégköröd, tapasztalatod, de fix kiadás van

táppénzed nem fizeti senki és a szabadságodat sem


ez mukodhet persze jol, vannak jol meno szalonok ketseg kivul, de en arra szavazok a covid ota (kozmetikuskent), hogy mindig legyen egy B terv (jelenleg gazdasagi egyetemre keszulok)

2023. ápr. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fodrász meg 2 millió nettó, jó vicc. Mondjuk, ha Ugandai shillingben számolsz, reális lehet.
2023. ápr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Egy jól menő mesterfodrász (nem is a Zsidró-Hajas vonal) megkereshet ennyit, de egy kezdő, még cssak most alakuló vendégkörrel, biztos nem. Körmösből is van minden sarkon, de sajnos olyanok is (tisztelet a kivételnek)...

Dunántúli megyeszékhelyen géllakk 5200 Ft, félhosszú haj festés-vágás-melír 14.000 Ft (én ennyit fizetek).

2023. ápr. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Nem mindenkinek az a vágya, hogy elhanyagolt körmöt és koszos hajat vágjon. Vannak emberek, akik ennél többre vágynak és többre képesek
2023. ápr. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg fodrász és manikűrös van már szerintem. Nehéz szerezni vendégeket, nehéz felvenni a versenyt a többi szalonnal.

Forgalmasabb utcákban 3 fodrász is van egymás mellett.

Csináld, ha szeretnéd persze, de szerintem ne ez legyen a fő szakmád.

2023. ápr. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én azért mentem egyetemre, mert semelyik fent említette foglalkozás nem vonzott, illetve egy irodában dolgozni 8 órát sokkal nyugisabb és kevésbé megterhelő (persze adott cég válogatja), mint valahol máshol ugyanezt a 8 órát végig gürizni.


Plusz arra is gondolj, hogy oké, hogy fiatalon jól bírod, de mi lesz később? (főleg a fizikai fittséget igénylő munkáknál)

2023. ápr. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én motivációm baromi egyszerű volt. Akartam egy olyan munkát ahol úgy érzem magam, hogy ténylegesen valami hasznosat csinálok(számomra, ha Marinak tetszik az új haja vagy az új csempe, az nem számít annak), és ezt okos emberek között teszem. A saját mentális egészségem miatt számomra ez utóbbi nagyon fontos.

Szerencsére abban az iparban ahol dolgozom(autóipar, villanymérnök végzettség) 30+ felett simán hozható a nettó misis fizetés, és innentől kezdve rengeteg előnye van még az alkmazotti létnek, például a már említett betegszabi.

2023. ápr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!