Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógytornász, diplomás ápoló,...

Gyógytornász, diplomás ápoló, vagy dietetikus éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Mindenképp segítő szakmában szeretnék tanulni, mindegyik irány érdekel. Melyik szakirányt éri meg jobban elkezdeni, ha szóba jöhet idővel a külföldi munkavállalás is (Ausztria)?

C1 nyelvvizsgát tervezek tenni németből 2 éven belül.

Köszönöm a válaszokat!



2023. ápr. 16. 13:46
 1/2 anonim ***** válasza:
94%

Talán a gyógytornász, ha jó fizikummal rendelkezel, és képes vagy megtanulni az összes izomról, hogy hol ered, hol tapad.

A dietetikát nagyon nem ajánlom. Nem tudom, Ausztriában milyen a helyzet, de itt Magyarországon borzasztó nehéz vele állást találni, főleg normális állást. Ráadásul az önjelölt táplálkozás guruk elveszik előled a munkát, az emberek pedig nekik hisznek, mert jól hangzó szövegeket nyomnak. (pályaelhagyó dietetikus vagyok)

Az ápoló elég kemény lehet minden szempontból, de nagy szükség van rájuk, az biztos.

2023. ápr. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én jelenleg dietetikusnak tanulok, Debrecenben, de nagyon nem ajánlom!

Sokaktól hallom, hogy nagyon nehéz vele elhelyezkedni, az oktatás színvonala egyenlő a nullával, gyakorlatot nem igazán tartanak, illetve néhány órának/szemináriumnak értelme sincs.

Elvégzem, de mindenképp valami másban gondolkodom a továbbiakban, mert abszolút nem éri meg és nem is szeretnék ezzel foglalkozni.

Ha teheted, ezt a szakmát mindenképp kerüld el! Legalábbis Debrecenben ne!

2023. máj. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!