Minek érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Emelt óraszámú matek osztályba járok, igazából minden tantárgyból jó az átlagom, egyik sem olyan, hogy utálom, de nem is igazán mondanám azt egyikre se hogy az a kedvencem. Szeretem a matekot, nyelveket, törit. Az tűnt fel, hogy az osztályomban sokan akarnak dokinak menni, sokan meg ügyvédként akarnak majd dolgozni, de én attól félek, hogy ezekre tényleg nagyon nagy a túljelentkezés. Illetve nekem csak az lenne az egyetlen szempont, hogy jól keressek vele. Könnyen alkalmazkodok a környezethez is. Esetleg valakinek valami ötlete?

(Még annyi, hogy az ilyen munkás szakok, mint kőműves stb kilőve mert kétszer is műtötték a kezemet, így nem igazán tudok nehezet emelni.



2023. ápr. 16. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha reálosabb vagy akkor valami műszaki, természettudomanyos, informatikai irányt nézz. Ha humán beállítottságú akkor pl. pszichológus. Ha nem tudod akkor marad a gazdász a leírtak alapján
2023. ápr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Gazdasági szakok vagy sima matek is jó lehet.
2023. ápr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én matek szakra mentem. Bár engem a matek érdekelt és nem a pénz hajtott.


De sok pénz van a matekos szakokban. Akár alkalmazott matek, GPME, mérnöki, infós szakok, ttk

2023. ápr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!