Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnöknek érdemes...

Villamosmérnöknek érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Igazából eredetileg villamos és gépészmérnökin gondolkozom, de egyre több helyen csak azt olvasom, hogy a gépészmérnökök sincsenek megbecsülve annyira mert sokan végeznek és telített illetve a fizetés sem olyan magas.


Mi a helyzet a villamosmérnökkel? Itt is ennyire rossz a helyzet?



2023. febr. 18. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Villanyon jó a helyzet, de nem mindenhol.

A félvezetőiparban, szoftveres világban szuper lehetőségek és fizetések vannak. Állami szektorban (pl MÁV) már nem annyira jó a helyzet.

Általánosságban elmondható, hogy éhező villanymérnök nincs. Ha versenyszférázol, akkor nem lesz gondod. Persze a nap végén az számít, hogy a tudásod és képességeid milyenek.

Minél komplexebb területtel foglalkozol, annál nagyobb a fizetés.

2023. febr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

#1

Ez kb minden mérnöki szakra igaz.

2023. febr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Kb 10 éve zúgott fel a kereslet, lassan vége is lesz ennek az időszaknak. Miért? Mert a módszerváltás egyik nagy eredménye (Antall József, köszönjük) volt a gyáripar padlóra vitele, ami százával küldte ki a mérnököket az utcára, és annyira lecsökkent az igény, hogy alig mentek mérnöknek. A szaklapban írta később az egyik nagy fej a műegyetemről, Tuschák Róbert prof, hogy bizonyos években alig-alig sikerült elindítani egy szakokat. Az meg, hogy félhülyéket is kénytelenek voltak felvenni, tovább rontott a helyzeten. A cégek meg mindig összevontak, satöbbi, kettő kiesett helyébe max egyet vettek fel. Így jutottunk el oda, hogy a cégek sok-sok generációt kihagytak az alkalmazásból, és ezelőtt 10-11 évvel minden buta HR-es meg szakmai főnök felismerte, hogy igen rövid időn belül nyugdíjba megy a maradék. Ekkor kezdődött az, hogy menj mérnöknek, biztos állás. De ennek vége lesz, mikor a hiány betömődik - megint féloldalas lesz, mert a 60 éveseket lecserélik huszonévesekre, megint nem lesz rendes korfa, de ez más kérdés. Szerintem mire egy most végzős gimis msc-vel kijön, addigra már megint szoros lesz a helyzet. Nem valószínű, hogy mérnök éhenhal, de azért messze nem lesz egyértelmű, hogy bármerre köp, állásfelvétel táblát talál, vastag pénzekkel. Mint feljebb írják, a jó mérnök biztosan talál állást.


Én is egy nagy létszámú szakvállalatnál dolgoztam, ahol nagyon szépen látszott ez, én is az előző évtizedben lettem nyugdíjas, és azok, akikkel a nyolcvanasok vége óta együtt dolgoztam, gyakorlatilag már szinte mind lecserélődtek fiatalokra. A harmincból még kb 4-5 van, akik 5 éven belül elmennek nyugdíjba, és akkor csupa fiatal lesz. És akkor 3-4 évtizedig azok helyett kell felvenni csak, akiket elüt az autó, hererákosak lesznek (az a harmincas korosztály betegsége) vagy ételmérgezést kapnak nyaraláskor.

2023. febr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Van itt valamilyen szak, amit még nem szóltak le gyk-n, hogy sz.rt se ér? 🤣🤣🤣🤣
2023. febr. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Én az élet bonyolult tényeit próbáltam meg ismertetni, nem tehetek róla, ha üres fejjel nem sikerül értelmezni.
2023. febr. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

"Én az élet bonyolult tényeit próbáltam meg ismertetni, nem tehetek róla, ha üres fejjel nem sikerül értelmezni."


Szted végig olvastam a sz.rodat te nagy értelmiségi? Rohadt nagy arcod van névtelen fotelhuszár 🤣 Sztem való életben lehet meglepődnél h ki mennyire értlemes is, és nem csak te létezel, csak egy névtelen profillal szemben nem kezdek el értelmiségi csevegésbe xd

2023. febr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon hiszem, hogy ismered az értelmiségi szó jelentését. :D

Te névtelen fotelhuszár 2. :D

2023. febr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#6

Azt hiszed mert elvégeztél egy szakot, te vagy a császár? 😃

2023. febr. 20. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valojaban olvad ossze a ket szak (mechatronika) , egyre tobb dolgot vegezhetsz el barmelyik alapszak utan tovabbtanulva, hogy tovabb ne menjek csak gondolj a PLC-re mondjuk. De nem ertem, ha csak a penz alapjan valasztasz akkor szerintem teljesen mindegy ki mit ir, egyenes ut a kiegeshez, csak ovatosan:D
2023. jún. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es vagyok, egyebkent gepeszmernokkent dolgozom tobb diplomaval, loveban a fo kulonbseget az adja hogy mivel kevesen vannak villamosmernokok igy az alapfizezes nagyobb. Ez ha tanulsz es sok tapasztalatot szerzel akkor eltunik, vagy ha vallalkozo leszel egyszer akkor is, mivel kamara altal meghatarozott dijazasok alapjan kell dolgoznod, ami rengeteg. Ezert is mondom hogy valaszd azt ami jobban erdekel.
2023. jún. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!