Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kihagyás után egyetemre...

Kihagyás után egyetemre menni? 22 évesen mennyire fogok kilógni a sorból? Más is kezdte ekkor a nappali egyetemet?

Figyelt kérdés

Az én történetem úgy néz ki, hogy 2020-ban érettségiztem, 20 évesen. (Ovis visszafogás, nyelvi előkészítő.) Akkor felvettek egy szakra, de nem kezdtem el, helyette nagymellénnyel dolgozni akartam. Voltak is próbálkozásaim, de nem találtam megfelelő munkát. Tavaly még mindig nem tudtam, hogy mit akarok, ezért nem kezdtem el. Helyette nyelvet tanultam és alkalmi munkáim voltak/vannak.

Most jelentkeztem gyógytornász képzésre, amelyet el fogok kezdeni. Nagyon remélem, hogy felvesznek. Időközben rájöttem, hogy ez az ami érdekelne. Amennyit bírnék, dolgoznék mellette, de a tanulást szeretném fókuszba helyezni, ezért választottam a nappalit ilyen vén fejjel. :)


2023. ápr. 19. 10:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Na ne butáskodj már. Az a legvalószínűbb, hogy nálad jóval idősebbek is lesznek nappalin. A korod miatt nem fogsz kilógni, az biztos.


Arra viszont a helyedben nem vennék mérget, hogy a nappalis tanulmányaid mellett jelentős jövedelmet nyújtó munkát tudsz majd végezni. A gyakorlatokra be kell járni, s nincs az a munkahely, amely hajlandó lesz alkalmazkodni a félévente változó órarendedhez. Hétvégi diákmunka jöhet csak leginkább szóba zsebpénzért, erre számíts. Arról ne is álmodj, hogy majd eltartod magad, az nem fog menni.

2023. ápr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szinte ugyanebben a helyzetben vagyok. 2020-ban végeztem, felvettek egy szakra, de nem akartam az első évet online oktatásban kezdeni, ezért végül nem iratkoztam be (első két félévet nem lehetett passziváltatni). Abban az évben dolgoztam, 1 év múlva elkezdtem egy másik szakot, mert a környezetem rábeszélt, hogy azzal sokkal jobban járnék mint a 2020-ban megjelölttel. Azon a szakon megcsináltam 1 évet, de gyűlöltem minden percét. Mire tavaly megszületett az elhatározásom a váltásról, addigra persze már lecsúsztam a felvételiről, pótfelvételin nem indult a kinézett szak, így idén megint itthon vagyok és dolgozok. Ha minden jól megy szeptemberben nappalin fogom kezdeni az egyetemet, 22 évesen.

Én nem félek attól, hogy a korom miatt kilógnék a sorból. Az előző szakomon kb az évfolyam harmada nem rögtön az érettségi után kezdte az egyetemet és voltak sokkal idősebbek is nálam. Ha te nyitott leszel a többiek felé, akkor be fognak fogadni a korodtól függetlenül.

Viszont arra tényleg ne számíts, hogy sokat tudsz majd mellette dolgozni.

2023. ápr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!