Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire kemény az egyetemen...

Mennyire kemény az egyetemen egy angol nyelven folyó szak?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék felvételizni a Corvinusra, tehát ha minden összejön 2024 őszén kezdeném a tanulmányaim. Mindenképpen a Corvinusra tervezek menni, mert elismerten nagyon erős (sőt igazából a legerősebb a hazai egyetemeket tekintve), többet ér az ott végzettek diplomája az átlagtól. Akikkel beszéltem már onnan, mindenkinek jó tapasztalata van és szeretik. Emellett sok ösztöndíj - és nemzetközi lehetőség van ott, tehát megnyerő.

Jól akarok dönteni, már egyszer elrontottam a középiskolás tanulmányaim a nem megfelelő hely választásával, így mégegyszer biztos nem követném el ugyanazt a hibát, odafigyelek mert nekem ez fontos.

Nemzetközi gazdálkodás szakra szeretnék menni, de ugye ott csak angol nyelven van. A kérdésem az lenne akinek van ebben tapasztalata, hogy milyen volt angol nyelven tanulni? Mennyire megerőltető?

Tudom hogy ez függ attől hogy személy szerint kinek hogy áll a nyelvi tudása, mennyire beszél jól angolul. Nyilván addigra én is minél feljebb tornáznám az angolom, szeretnék felsőfokú nyelvvizsgát mielőtt elkezdeném. Meg egyébként is külföldi terveim vannak a jövőben szóval nekem mindenképp szükségem van az angolra ez meg egy jó ugródeszka lenne kezdésnek.

De mégis érdekelne kinek milyen tapasztalata van erről? Tekintve azt, hogy sokaknak alapból magyar nyelven sem egyszerű egy szak elvégzése, ráadásul itt meg még azonkívül angol nyelven is történik így mondhatni duplán nehezebb. Biztos megszoknám, csak biztosra akarok menni hogy tudjam mire számíthatok.

Más egyetemen van lehetőség magyar nyelven is tanulni, de én minőségi oktatásban akarok részesülni, számomra a Corvinus az ideális.



2023. ápr. 20. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia! BGE-KKK-ról vannak tapasztalataim, kövi félévben államvizsgázok NG angolon. Ha van erős B2-es, esetleg C1-es nyelvtudásod nagy meglepetés nem érhet. Jellemzően nem ez szokott problémát okozni, hanem a Stat 1,2 Üzleti matek.
2023. ápr. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xp ali ***** válasza:
Pont mint a nem angol. Már ha legalább értesz angolul annyira, hogy a filmeket lealább angol felirattal érted rendesen. Beszélni majd ott megtanulsz a mindenféle nációjú szaktársaiddal, ha még nem tudsz. De már a Corvinus sem a régi. Olyan ismerőseim végeztek ott, akik az eltén vagy a bme-n a másodévet sem érték volna meg. Mondjuk az is tény hogy sem az elte sem a bme nem a gazdasági szakjairól híres.
márc. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!