Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakváltás angolról kínaira?

Szakváltás angolról kínaira?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Néhány hete tettem fel egy hasonló kérdést, de az osztatlan tanárissal volt kapcsolatos. Azóta meggondoltam magam, mert nem tanulnék vele több kínait és nem tervezek a magyar oktatásban dolgozni.

Viszont tényleg egyre jobban érdekel, hogy jobban belemerüljek a kínaiba és gondolkozom a teljes szakváltáson is. A gondolatom az lenne, hogy ha már amúgyis eléggé "büfészakon" vagyok alapjáraton (anglisztika), ha leváltanám erre a másikra, legalább tudnék tanulni a kínai nyelvről, kultúráról, és mellé még egy nyelvet fel tudnék venni; és nemcsak fejleszteni az angolt, amit már szerintem így is egész jól beszélek. (Mondjuk emiatt is vacillálok, mert nem beszélem rosszul, de lesz annyira magas szinten a tudásom, ha most átmegyek, mint azé, aki elvégezte az anglisztikát?)

Amúgy tolmácsnak tervezek menni, elsősorban angol, de kell hozzá választani egy második nyelvet, ami a kínai lenne.

Ezek alapján tényleg érdemes váltanom?

(u.i. bocsi, ha semmi értelme a kérdésnek, későn írtam, de nem tudok elaludni, amíg ezt ki nem rakom)



2023. ápr. 24. 01:36
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Angol tolmácsból annyi van mint égen a csillag. Kínai az nehezebb nyelv emiatt kevesebb a tolmács is viszont a kínai cégek hihetetlen tempóban fejlődnek úgyhogy üzleti szempontból bölcs döntés mint azt a selejt angol nyelvet beszélni amit alapjáraton mindenki beszél (azzal nem leszel piacképes)
2023. ápr. 24. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Tolmácsolásból manapság szinte lehetetlen megélni, még ritka nyelvek esetén is mint a kínai. Az üzleti és tudományos életben mindenki tud angolul, ez lett a kommunikáció világszerte elfogadott közös nyelve, emiatt ezeken a területeken alig-alig van szükség tolmácsokra. Egyedül a diplomácia az a terület, ahol megmaradt a tolmácsok létjogosultsága, de ilyen állásba bekerülni a lehetetlen határát súrolja.
2023. ápr. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

"eléggé "büfészakon" vagyok alapjáraton (anglisztika)"

Csak akkor büfészak, ha annak tekinted, ha csak alapdiplomában gondolkodsz, semmi másban.

2023. ápr. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

"nem tudok elaludni, amíg ezt ki nem rakom

01:36"


Ilyen tolmácsot tuti, hogy nem alkalmaznék, aki ennyire netfüggő, nem alussza ki magát, aztán majd mindenféle hülyeséget fordít nekem a több száz milliós tárgyalásomon...

2023. ápr. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
#4 Mert mégis mi a kivetnivalód azzal kapcsolatban, hogy egy egyetemista 1:36-kor kiír egy kérdést? Ne legyél álszent!
2023. ápr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
9%

"mi a kivetnivalód azzal kapcsolatban, hogy egy egyetemista 1:36-kor kiír egy kérdést?"

Egy egyetemistának se tesz jót, ha nem alussza ki magát, de nem egy egyetemistáról beszéltem, hanem egy leendő tolmácsról, aki azt várja az élettől, hogy több száz millióról szóló tárgyalásokon is dolgozhasson. Én elvárnám, hogy kialudt állapotban jelenjen meg ilyen felelősséggel a nyakában.


"Ne legyél álszent!"

Akkor mondhatnád, hogy álszent vagyok, ha úgy prédikálnék arról, hogy nem szabad hajnali fél kettő után is még netezni, ha én magam közben azt csinálnám. Honnan veszed, hogy ez a helyzet? :D Nem, nem ez a helyzet.

2023. ápr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mi köze van a kérdésemhez az, hogy most fent voltam 2ig (remélem kiakaszt, hogy máskor 4ig vagyok buliban). Még nem dolgozom, nem vagyok tolmács, meg kulonben sincs semmi kozod hozza :)


Mellesleg köszi a válaszokat, de nem a tolmácsolásról kérdeztem, ott még nem tartok.

2023. ápr. 24. 17:13
 8/8 anonim ***** válasza:
19%
Potenciális munkaadód lehetek.
2023. ápr. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!