Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gondolkodom, hogy elmenjek...

Gondolkodom, hogy elmenjek külföldre élni. Így az érettségimnek van értelme? Magyar érettségi bizonyítvány mit ér külföldön? (Pl.: Csehország, Németország, Ausztria)

Figyelt kérdés

2023. ápr. 25. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Ne igy gondolkodj, a jovore is kell gondolni.

En erettsegi utan mentem ki kulfoldre dolgozni, majd ket ev utan hazajottem es rajottem nem szeretnek sem gyarban dolgozni sem takaritani es egyeb leamortizalo munkat vegezni igy letettem egy szakmat, a covid keresztul huzta a szamitasaim igy iden egyetemre jelentkeztem

ha nem lenne "semmit nem ero" erettsegim valoszinu nem tudtam volna atrendezni az eletem ilyen "konnyen"

2023. ápr. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha felreertettem a kerdesed es nem ugy ertetted, hogy nincs meg erettsegid akkor bocsanat :D
2023. ápr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Most fogok, végzős vagyok.

Ahogy elnézem, ez az ország durván lejtőn van. Ma gázsprayt használtak a zsaruk diákok ellen, ami azért már nagyon durván nem demokratikus. Drágulás van, a fizetés gagyi. Nem tudom... Egyre rosszabb hely ez az ország sajnos.

Mindenképp leteszem, de milyen lehetőségeim vannak kint, ha csak angol nyelvtudással rendelkezem? Szívesen lennék, buszvezető, villamosvezető, itthon Magyarországon mérnöki kar érdekelne.

2023. ápr. 25. 22:28
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Német nélkül nem sokra fogod vinni a takarításon kívül, de ha ingazol, akkor jól megfogsz élni belőle.
2023. ápr. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenképp leteszem, de milyen lehetőségeim vannak kint, ha csak angol nyelvtudással rendelkezem?"


Semmi csak alacsony egzisztenciájú és jövedelmű munkák: mosogató, takarító, hűtőházi munkás. Első olvasatra lehet hogy szépen hangzik magyar viszonylatban ezekért a munkákért járó bér (1500-2500 €), viszont ez a bér egy Nyugat-Európai országban olyan alacsony a normális megélhetéshez, mint Magyarországon a 200 000 forint. Ebből nem tudsz normális életet kialakítani, úgyhogy a legjobb amit tehetsz, hogy kihasználod az ország által nyújtotta képzési lehetőségeket és egy piacképes szakmát választasz magadnak, amivel tudsz érvényesülni akár Magyarországon, akár külföldön.


Másfelől csak angol nyelvtudás semmit nem ér, ha csak nem angol nyelvterületre mennél dolgozni, viszont Anglia és USA is erősen korlátozta és szabályzota a bevándorlást. Ha csak nincsen PhD fokozatod vagy informatikus / orvosi diplomád akkor szinte esélytelen. Úgyhogy az angol mellett érdemes elsajátítani az adott célország nyelvét ahol munkát szeretnél vállalni, mert például Németországban nem fognak komolyabb és helyi viszonylatban jobban fizető munkára alkalmazni ha nem tudsz németül.

2023. ápr. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi kell, hogy tovább tanulj. Ez külföldön is így van.
2023. ápr. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát pedig támogatják a fiatalokat, van babavaró meg csók is.
2023. ápr. 26. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha Ausztriában, Németországban gondolkozol, akkor azt javaslom, hogy tanulj meg németül is és kint végezz el valami képzést, amivel aztán el tudsz helyezkedni.
2023. ápr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az erettsegit mindenkepp szerezd meg Magyarorszagon. Utana menj Nemetorszagba, vagy Ausztriaba, es ott vegezz valami egyetemet, vagy valami szakmat ott tanulj. Pl. az egeszsegügyben es oktatasban nagy hianyok vannak.
2023. ápr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!