Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségeim vannak?

Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Picit hosszabb, de egyszerűbb a történet, tudom megoldás nem magától lesz, ezért is kérek tanácsokat hátha.


Jelenleg 11. osztályos vagyok, gépész technikusira járok, tehát 2025-ben fogok végezni(ezért is nehéz most megmondani milyen lehetőségeim vannak). Nem vagyok sajnos okos, sőt.


A probléma viszont ott kezdődik, hogy matekból rossz vagyok, és a tanárom is, és sajnos ez nem csak saját vélemény, tényleg inkompetens a tanításhoz. Jelenleg úgy látszik, hogy évvégére hármas leszek(ami nem olyan rossz csoportátlaghoz nézve). Viszont a tudásom sehol sincs. Matektanárra se pénzem(12-15 ezer egy óra, anyám egyedül nevel húgommal, szakmaigyakorlat miatt a diákmeló kilőve), se időm. Próbálkozom egyedül tanulgatni hátha megy.


Tehát a jelenlegi állás, és reményeim szerint: Hármas érettségi+hármas 11.évvégi jegyekkel zárok matekból. Fizikából nem tudok érettségizni(kéttanyelvű+szakma, nincs választott tantárgyam). Maximum 13. után tudom megcsinálni(jelenleg ötös vagyok fizikából).


Ezek idáig mind jók, és osztálytársaim szülei örülnének hasonló eredményeknek, de probléma azzal van, hogy én szeretnék tovább tanulni. Viszont úgy már ezek az eredmények nem elegek.


A honvédségen gondolkozom, jó kondiban vagyok, és azok az ingyen pontok nagyon jól jönnének, de az -1 év, és a változtatások után nem tudom mennyire számítanak majd azok a pontok.


Nincsenek nagyratörő vágyaim, szimplán szeretnék egy olyan munkát végezni(mérnök, vagy 3d modellezéssel foglalkozni) amit élvezek is.


Mit tegyek? Hitegetni nem akarom magam azzal, hogy úgyis sikerül, attól nem lesz +30 pontom, inkább tennék érte.



2023. ápr. 26. 02:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó a hozzáállásod!


Szerintem ma már matekot is lehet egyedül tanulni, annyi minden van fent youtube-on. Menj vissza azokra az évekre, ahol elvesztetted a fonalat, töltsd le a tankönyveket és feladatgyűjteményeket és oldj meg feladatokat. Keress a témakörökhöz videókat a youtube-on. (A matekinget mondanám, csak az is pénzbe kerül.) Keress jóindulatú nyugdíjast, aki szívesen foglalkozna veled ingyen. Stb.

2023. ápr. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp próbáld fejleszteni a matematika tudásodat,mert nem a bejutás lesz igazán nehéz mérnök szakra(vannak helyek,ahol évek óta minimumponthatárt húznak)hanem bentmaradni és elvégezni.
2023. ápr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%
Nyelvvizsga + technikus vizsga és bent is vagy az egyetemen.
2023. ápr. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!