Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vízügyi üzemeltetési mérnöki...

Vízügyi üzemeltetési mérnöki szakon végzett közületek valaki itt (vagy jelenleg arra jár)?

Figyelt kérdés

Fontolgatom ezt is, de néztem a mintatantervet, és a mechanikától + fizikától nagyon tartok. Főleg ez a kettő érdekelne, plusz azért a kémia és a matek is, hogy miket tanulnak pontosan ezeken a tárgyakon és mennyire teljesíthető?

(A bajai képzésről lenne szó, de akár a másik is érdekelne.)


Illetve aki már végzett, hol dolgozol azóta? Szerinted megéri elvégezni ezt a szakot?



#egyetem #továbbtanulás #Baja #vízügy #NKE #Vízügyi üzemeltetési mérnöki
2023. ápr. 29. 11:43
A kérdező szavazást indított:
Szerintem nehéz, de megéri
Szerintem nem nehéz és megéri
Szerintem nehéz és nem is éri meg
Szerintem nem nehéz, de nem is éri meg
7 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Van ismerősöm, aki ott végzett. Olyan jó bért ajánlottak neki, hogy inkább futár lett
2023. ápr. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nehéz-e relatív. Meg lehet csinálni...

Megéri, ha érdekel a szakma, de én inkább az építőmérnökit javaslom, ha Baja és víz. Több lehetőséget ad, a tárgyak nagyrésze pedig ugyanaz.

Az üzemeltetésivel vagy vízműnél, vagy vizignél tudsz csak zömében elhelyezkedni. Utóbbinál kritikán aluli bérekkel, az előbbi még elmegy, de állandó a küzdelem a pénzhiánnyal. Ha érdekel a szakmai, akkor a bajai képzés az ország legjobbja, tuti belépő/ajánlólevél ezen munkahelyekre.

2023. ápr. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Tudom, hogy ezzel kicsit sem élnék fényűzésben, de az én érdeklődési körömben sajnos semelyikkel, szóval erről már letettem igazából, hogy én valaha sok pénzt fogok keresni. Gondolkoztam már pl. közlekedésmérnökin, kertészmérnökin és tájrendező-kertépítőin is, meg esetleg környezetmérnökin, egyikkel se lennék jó helyzetben.


Az építőmérnökin én úgy tudom, hogy jól kell tudni rajzolni, és rengeteg fizika van:( de azért majd nézegetem még.

2023. ápr. 29. 16:08
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Épìtőmernök vagyok, elég jól ralátok erre a területre. Ha a jo fizetés is fontos neked ( 150 ezres albi árakkal mondjuk kinek nem az) akkor jó messzire elekrulnem ezt a vizugyes szakmát. Bertalan szerinti fizetés van sok esetben ami mondjuk számomra nem lenne vonzó, aztán persze kinek mi,saját izlese alapján. Mondjuk hozzateszem, hogy sajnos az epito sem a legjobb mernöki szak, az epitőiparban lassan jobban megfizetik a szakikat mint a mernokoket mert belőlük több van.
2023. ápr. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a vizugyi dolgozok bertablaja egy kis kereséssel elérhető a neten ha érdekel

. En mondjuk megélni sem tudnék belőle, de hat mindenki egyedi eset, egyedi igények, saját döntések.

2023. ápr. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A bértáblától el lehet térni és ezt egy tapasztalt (5+ év) mérnöknél felsőbb pozícióban meg is teszik. Építőmérnökin végeztem, ráadásul Baján. Van néhány ismerős a vizignél és mind bértábla felett keresett már néhány év után is. Egyszerű ügyintézői pozícióban persze nem, de ott meg mérnök nem marad meg.

Én közmű irányba mentem, üzemeltetésben dolgozom. A jó fizetés szintén relatív. A heti kiszámítható 40 órát családbarátnak nevezném. Ritka a túlóra, bár az tény, hogy a pozíciómhoz képest mondjuk a nettó 530 ezer nem sok. De ha az egyéb juttatásokat (3 havi prémium, céges autó magánhasználatra is, ném cafetéria) beleszámolom és azt is hozzáadom, hogy 16:00-kor az esetek 90%-ában kiesik a toll a kezemből, akkor nekem megéri. És a legtöbben hasonló bérezéssel dolgozunk, akikre rálátok. A kivitelezésben talán valamivel jobban, de ők szívnak is érte rendesen. Az nem családbarát munka... Egy szakmai rendezvényen ha 10 mérnököt hátsón rúgsz, 9 biztos hogy Baján végzett, erre írtam, hogy jó "belépő".

A fizika nem volt vészes, a mechanikát túl lehet élni, rajzolni vonalzóval kell, meg autocadben. Szóval azért ha az embernek van egy kis műszaki gógyija, jobban megéri, mint az üzemeltetési. Nem csak üzemeltetés irányba mehetsz vele, hanem tervezés és kivitelezés felé is és nem sokat kell tenni érte pluszban.

Környezetmérnökit felejtsd el! 2-es voltam.

2023. ápr. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Vízügynél dolgoztam. Felejtsd el. Éhenhalni is kevés a pénz. Azóta kis (át) képzéssel HR-es vagyok egy multinál. Össze sem hasonlítható a kereset.
jan. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!