Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit esznek az egyetemi kollégi...

Mit esznek az egyetemi kollégisták? Milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
Tudom röhejes kérdésnek tűnik, de tényleg érdekel. Jelentkeztem a pécsi egyetemre és kollégista lennék. Eléggé félek tőle, nagyon messze van, egyedül lennék, plusz nagyon válogatós vagyok és egyébként is vannak étkezési problémáim. (Némi anorexia) Hallottam már, hogy a “csóró egyetemista” száraz kenyeret eszik felvágottal, de kicsit életszerűbb tapasztalatot szívesen olvasnék. :) 22L

2023. ápr. 29. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Azt eszel, amit főzöl/viszel otthonról. Ha nem magadat kell eltartanod és anyagilag belefér, akkor rendelhetsz/elmehetsz étterembe, de ez elég drága mulatság és akiket nem támogatnak otthonról, azok általában nem engedhetik meg maguknak ezt a luxust.

A pécsi Szántó koliban mondjuk pont van étterem, szóval ha nem akarsz főzőcskézni és megfelelő számodra az ottani menü, akkor ott is tudsz enni, de az ott lakó magyarok közül még csak 1-2 embertől hallottam, hogy rendszeresen ott ebédel (külföldiek körében viszont annál népszerűbb).

Én hetente járok haza, olyankor mindig hozok magammal 2-3 napra ebédet, a többi napra pedig én főzök egyszerű és olcsó ételeket (általában valamilyen főzeléket). De igazából ott már a magad ura leszel, szóval azt csinálsz, amit akarsz és amire lesz időd.

2023. ápr. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

A kenyér drága, műzlit eszünk, instant levest, tésztát és mirelit krumplit. :D


Egyébként rajtad múlik. Azt eszel, amit akarsz és amit ki tudsz fizetni. Van lehetőség főzni, szobatársam órákat szokott a konyhában tölteni.


Tehát ha van időd bevásárolni, főzni, vagy van pénzed rendelni, éttermezni, akkor bármit. Mi gyakran főzünk többen együtt, mert egy főre nehéz. Lehet otthoni kajákat cserélgetni, illetve ha van maradék, azt szokták ajánlgatni.

2023. ápr. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%
Annyira nem éri már meg főzni/nincs időm így munchozni szoktam, keress rá
2023. ápr. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
8%
Mennyire biztos, hogy bekerülsz a kollégiumba?
2023. máj. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Van aki egyetemi menzázott, az olcsó cserébe nem te döntöd el hogy mit eszel.


Másik opció hogy kész/félkész kajákon élsz.


Harmadik pedig hogy főzöl. Van konyharésze mindegyik kolinak különböző formákban. Nehézsége ennek hogy hűtők kicsik, főzőfelület pedig nem túl nagy.

2023. máj. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#4

Csak reménykedni tudok, ugyanis Debrecenhez Pécs nincs valami közel és hiába keresnek viszonylag jól a szülők, albérletet nem tudnának finanszírozni. A kis 40e forintos diákmunkámmal pedig (jelenleg egyetem mellett, ez szakváltás lenne) kiröhög a világ. Az étkeztetésben biztos segítenének a szülők. De albérletre nem futja.

2023. máj. 5. 02:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!