Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan, aki egyetemre...

Van itt olyan, aki egyetemre jelentkezésnél a BME mechatronika szakát jelölte meg? (Esetleg már oda jár.)

Figyelt kérdés

Oda jelentkeztem én is, továbbá kíváncsi vagyok az űrmérnök mesterszakra.



Nem lenne rossz megismerni pár embert, illetve lennének olyan kérdéseim, mint például:

Az űrmérnök mesterszakhoz melyik specializáció lenne megfelelő?

Milyen a kollégiumi élet? Mennyi nehéz bekerülni (tanulmányi alapon)? (Albérlet drága, 270km-re lakom.)

Lehet-e valamilyen kutatásba becsatlakozni?

Mekkora ösztöndíjra lehet számítani átlagosan?



2023. ápr. 30. 12:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Oda jártam, 2020-ban végeztem az alapszakon. Nyilván a "szeretnék megismerni pár embert" részben nem tudok segíteni :D de a többi kérdésre szívesen válaszolok


"Az űrmérnök mesterszakhoz melyik specializáció lenne megfelelő?"


Nem ismerem ezt a mesterszakot. De alapvetően azt mondanám, hogy a gépészeti modellezés szakiránnyal nem lehet mellélőni, akármilyen irányban is tanul tovább az illető. Ott sok a matek, és kicsit elméletibb, analitikusabb szemletet ad, amire bárhol szükség van (és más szakirányokon ezt a készséget nem fogod megkapni). Továbbá ez a szakirány angol nyelvű, ami szerintem szintén egy pluszt ad az egészhez. Én is erre jártam, majd később gépészeti modellezés mesterre mentem. Most szoftverfejlesztőként dolgozom autóipari cégnél.


"Milyen a kollégiumi élet?"


Én imádtam. Sokkal könnyebb ismerkedni, közel van az egyetem, illetve a segítségkérés is egyszerűbb így a többi szaktárstól.


"Mennyi nehéz bekerülni (tanulmányi alapon)?"


Gólyaként valamivel nehezebb mint később. De általánosságban: aki a mechás felvételi pontszámot eléri, annak a kollégiumi felvételi pontszám is meglesz, tehát ettől nem kell tartanod. A későbbiekben pedig olyan 3.7 körüli átlagot kell produkálni, ami nem olyan nehéz.


"Lehet-e valamilyen kutatásba becsatlakozni?"


Természetesen, ennek a legkönnyebb módja talán a TDK, bár én sosem TDK-ztam. De nyugodtan írj oktatóknak, ha szeretnél kutatni, hogy mik a lehetőségek.


"Mekkora ösztöndíjra lehet számítani átlagosan?"


Amikor én legutoljára kaptam ösztöndíjat, azt hiszem 35 ezer volt a maximum.

2023. ápr. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!