Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Burkoló szakmához 10. elvégzet...

Burkoló szakmához 10. elvégzett osztály, lenne esélyem beiratkozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy helyi suliban lehet jelentkezni burkoló képzésre, akár esti tagozaton is. Sajnos nem gondoltam át a jelenlegi iskolát ahova járok, és sajnos egy sikertelen alapvizsga bukás miatt (Technikum) évet kellett ismételnem, hozzátenném hogy év végén minden tantárgyból átmentem, ráadásul elég jó átlaggal, viszont az alapvizsgán elbuktam.

Rájöttem arra hogy szeretnék mást csinálni, a burkoló szakma érdekel, a családban több ember is ebbe a szakmába van. Viszont a problémám az, hogy ugye ez az alapvizsga 10. év végén történt a lezárások után. És mivel megbuktam, ezért az egész évemet kukába dobták és évet ismételtem. (Infós suliról van szó)

Az iskola, ahová jelentkezni szeretnék esti tagozatra, kisbetűkkel oda van írva hogy elvégzett 10. osztály szükséges. Én már nem szeretném a jelenlegi helyen folytatni a tanulmányokat, ezért nem is várnám meg a tanév végét, kiiratkoznék, és szeptemberig dolgoznék amíg a képzés el nem indul.

A kérdésem az lenne, hogy ha a jelenlegi helyzetemben, tavaly átmentem minden tantárgyból viszont elhasaltam egy informatikai vizsgán, átvennének-e egy építőiparral foglalkozó iskolába, úgy hogy egyébként ELVILEG kéne a 10. osztályos bizonyítvány? Mivel egyébként ugye attól függetlenül hogy megbuktam, attól még a ,,rendes" tantárgyakból átmentem, és ez a másik iskolában ahová mennék ott az informatika nincs képben. Remélem érthetően fogalmaztam, igyekeztem. :D A válaszokért nagyon hálás lennék!



2023. máj. 13. 00:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Fel kell hívni az iskolát, de nem tartom valószínűnek. Sajnos teljesen mindegy, hogy miért nincs befejezve a 10. osztályod, nincs befejezve, és ez a lényeg.


Talán lehet náluk különbözeti vizsgát tenni, amivel ki tudod váltani, nem tudom. Mindenképp az iskolától kérj felvilágosítást, ők biztosan jobb tanácsot tudnak adni.


Nekem is volt hasonlóan járt ismerősöm, bár neki gond nélkül megvolt a 10 osztály, és mivel építőipari szakközépbe járt, neki be is számították az éveit, így a 3 éves kőművesképzést 1 év alatt letudta. Aztán burkolóira ment, ott is beszámították az éveit, és szintén 1 év volt neki hátra a vizsgáig.

2023. máj. 13. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a 10 elvégzett osztály azt jelenti, hogy sikeresen befejezted a tizedik évet. Ha ez nincs meg, akár egyetlen tárgyból is, akkor nem fejezted be a tizedik évet. Úgyhogy azt javaslom neked, valahogy bírd ki ezt a másfél hónapot a jelenlegi iskolából, ami hátravan, és csináld végig a tizedik osztályt.
2023. máj. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2023. máj. 13. 10:46
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben még az érettségit is megcsinálnám, lehet hosszúnak tűnik az a két év, de így is úgy is el fog menni. Az az igazság, hogy az érettségi a mai világban szinte mindenhez kell, múltkor nézegettem a szakmákat, és még egy sminkes tanfolyamhoz is kérik. Szóval ha van lehetőséged, akkor mindenképp érettségiz le. Mert oké hogy burkolóhoz nem kell, de lehet pár év múlva meggondolod magad, és egy olyan szakmát akarsz, amihez kell.
2023. máj. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!