Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mekkora a különbség a Corvinus...

Mekkora a különbség a Corvinus és a BGE gazdálkodás-menedzsment szakja között?

Figyelt kérdés
Mennyire "járok pórul" ha csak a BGE-re jutok be?

2023. máj. 13. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen hátrány nem fog érni a BGE miatt, a fél üzleti elit a BGE-n végzett, én is ezzel csináltam karriert. A BGE-ről is jelentkezhetsz és jelentkezz is gyakornoknak már a második évtől, kimehetsz vele és menj is ki külföldre Erasmussal, járhatsz utána bármilyen neked tetsző mesterszakra itthon vagy külföldön (sok országban teljesen ingyenesek a mesterszakok, például Svédország, Finnország, Németország; máshol meg nagyon olcsók, például Hollandia, Belgium). Indulhatsz és nyerhetsz is OTDK-n. Szerezhetsz mellette nyelvvizsgákat, kiegészítő certifikációkat, például scrum master, projekt menedzsment stb. Mesterszakon módosíthatsz az irányon is, járhatsz Pénzügy mesterszakra, vagy Üzleti adatelemzésre, vagy Marketingre stb. stb. A képzés színvonala nem a csúcsok csúcsa, de a Corvinuson sem, elhanyagolható a különbség a kettő között. Ami előny a BGE-n, hogy sokkal több a jó csaj, szerintem jobb a hangulat (nincs akkora taposás, versenyszellem a hallgatók között), és kevesebb a nagyképű, beképzelt arc, mint a korvón.
2023. máj. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
És még annyi, hogy ha bejutsz egy jó gyakornoki programra valami neves multihoz, onnan kezdve inkább az fogja meghatározni az identitásod, és ezt fogod mondani (“innovációmenedzserként dolgozom a Microsoftnál” pl.), és magasról le fogod tojni, hogy ki hova jár.
2023. máj. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mocskosul megnyugtattál és reménnyel töltötted el a szívem. Őszintén köszönöm.
2023. máj. 15. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!