Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség a gazdálkodás...

Mi a különbség a gazdálkodás és menedzsment és a kereskedelem és marketing szak között?

Figyelt kérdés

Gimnazistaként nem igen látok egyenlőre bele, hogy mégis mit is jelent ez a két szak valójában, de próbálok tájékozódni, utána olvasni.

Matekból nagyon jó vagyok, imádom, a közgazdaság is érdekel.

Melyik szakiránnyal hol/milyen területeken tudok a későbbiekben elhelyezkedni? Melyiket “éri meg” inkább tanulni?

Köszönöm a válaszokat előre!



2018. jún. 10. 17:30
 1/4 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem oda írni, hogy a pesti Corvinus egyetemben gondolkodok főként.
2018. jún. 10. 17:31
 2/4 anonim ***** válasza:

*egyelőre

Bocsi, de kiszúrta a szemem.

Nézd meg a felvi.hu-n, hogy melyik szakkal milyen munkát végezhetsz utána (Szakleírások címszó alatt megkeresed és van olyan, hogy "Szakmatérkép"), illetve nézd meg a Corvinus oldalán a tanterveket.

A gazdmen. sokkal átfogóbb tudást ad, a kermark. konkrétabb, tehát gazdmen. után elég sokféle munkakörben el lehet helyezkedni.

Ha emelt szinten is jól megy a matek és tényleg érdekel, akkor viszont jobban járnál pénzügy számvitellel vagy alkalmazott közgazdasággal, ha igazán elkötelezett vagy, akkor pedig a gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés is jó választás, ezek sokkal közgázosabbak, az általad említettek üzleti gazdasági szakok.

2018. jún. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia :) En corvinusos vagyok es egyezem az elottem szoloval :). Ha igazan akarsz valamit akkor PSZre jössz vagy AKra :)
2018. jún. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!:)

U.i. Bocsi az elírásért

2018. jún. 11. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!