Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyha én művészeti iskolába...

Hogyha én művészeti iskolába megyek továbbtanulni, akkor utána még foglalkozhatok a biológiával (mint szakma)?

Figyelt kérdés

2023. máj. 14. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kizárva, de a művészet mellett lesz időd és energiád a biológia emelt szintű érettségire készülni?
2023. máj. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ez jó kérdés. Bár hogyha a jövőmön múlik, akkor simán. :)
2023. máj. 14. 09:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, meg kell kérdezni az adott iskolát, hogy azon a szakon náluk van-e legalább két évig biológia tanóra. Annak, hogy érettségit tehess belőle az az alapfeltétele, hogy legalább két évig kell tanulnod az adott tantárgyat.

Két év még persze messze nem elegendő ahhoz, hogy plusz felkészülés nélkül emelt érettségit tegyél belőle, de ez már csak a szorgalmadon múlik. De, ha már most tudod, hogy biológiával akarsz foglalkozni, akkor érdemes olyan iskolát választani, ahol négy éven keresztül van biológia tantárgy.

2023. máj. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mit szeretnél hosszútávon? Mert ha a biológia a cél, akkor én nem "tengetném" napjaimat egy művészeti suliban, hanem célirányosan olyan sulit választanék, ahol erős a természettudományi vonal (attól függően hogy mit szeretnél a biosszal a fizika, kémai, de még a földrajz is nagyon fontos lehet).


Hogyha bizonytalan lennék, hogy melyik a kettő közül, akkor pedig műveszti suli, ahol van rendes biosz + különtanár (legalább az érettségi megelőző évben).

2023. máj. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!