Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi értelme van egy szlovák...

Mennyi értelme van egy szlovák felsőfokú nyelvvizsgának ?

Figyelt kérdés

Igazából ezt a kérdést a fiam tette fel nekem és nem tudom rá én sem nagyon a választ és gondoltam ide is kiteszem, hátha valami hasznos választ fogok kapni.

Kontextusba, az a lényeg, hogy egy szlovák kéttannyelvű általános iskolába jár a fiam és szokás a jobb tanulóknak, szlovákból középfokú nyelvvizsgát tenni nyolcadikban és ez neki sikerült is. Ezen kívül én már egy pár éve tanítottam őt angolul és abból is sikerült egy középfokú nyelvvizsgát összehoznia.


Gimnáziumban, az első nyelv az angol, a második pedig olasz vagy német lesz.(még nem döntötte el, de inkább a németet szeretné).

Így viszont a szlovák tudását valószínűleg elég hamar el fogja felejteni és ha önállóan tanulná tovább, akkor 2-3 éven belül egy felsőfokra feltudná hozni.

Szóval mi lenne a jobb ötlet, fokozatosan tanulni szimultán az angolt és a szlovákot, a németet pedig csak órai szinten vagy inkább a gimnáziumi nyelvekre lenne érdemesebb ráfókuszálni ?



2023. máj. 15. 13:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Talán az lehet egy jó megoldás, hogy a szlovákot inkább szinten tartja (filmet néz, olvas stb), az angolba nagyon belehúz, az már szinte alapkövetelmény minden komolyabb álláshoz, a németet meg tanulja órán kívül is. Az angol és a német sokkal elterjedtebb mint a szlovák, ezért érdemesebb azokra gyúrni. De ha esetleg szlovák nyelvterületen akar dolgozni vagy a szlovák nyelvvel akár foglalkozni (tolmács, fordító stb), akkor meg a szlovák felsőfok a cél.
2023. máj. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Egyenlőre nincs és nem is volt tervben, Szlovákiában való élés vagy tanulás, sem a tolmácsi munka, bár mondjuk mér fiatal, sok dolog változhat.

Az angol nyelvtudás fejlesztése, az meg minden esetben cél.

2023. máj. 15. 14:35
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Az igazából attól függ, hol fog dolgozni. Ha szereti tanulni akkor miért ne? Nem tudhatja, hogy mikor lesz belőle haszna. Az tény, hogy az angol népszerű, de nem zárja ki a masik nyelv tudását. Én 40 éves fejjel románul szeretnék megtanulni, mert úgy hozta az élet, hogy sokat járok olyan területen, pedig 15 éve még azt sem gondoltam, hogy a határ közelébe megyek.
2023. máj. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Egyébként Szlovákia melyik országban van? :)


Na de viccet félretéve... én is tanultam szlovákot, bár csak nemzetiségi általános iskolában, ami mára arra jó kb., hogy tudok étteremben rendelni vagy boltban vásárolni.

Viszont! Ahogy írod: tolmácsi munka, vagy esetleg idegenvezetésnél nagyon jól tud jönni. Én sokat járok a Tátra környékére, ahol szezonban rengeteg turistacsoport megfordul idegenvezetői kísérettel és azon a környéken - tapasztalataim alapján - kevesen beszélik az angolt, inkább a német vagy hát persze az anyanyelv, a szlovák megy nagyon. De egyébként ha szlovákul tud valaki, akkor már csehül is megérteti magát.

2023. máj. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

"a szlovákot inkább szinten tartja (filmet néz, olvas stb)"

Ha eddig aktívan használta (beszélt és írt is), akkor ez nem szinten tartás, hanem passziválás lesz.

2023. máj. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Ha semmit nem csinál vele, az meg még rosszabb 🤷🏼‍♀️
2023. máj. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Nyilván. De a szintentartáshoz az is hozzátartozik, hogy beszél meg ír, másképp csak érteni fogja továbbra is, ami nem ugyanaz.
2023. máj. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 MJozsi44 ***** válasza:
100%

Az angol annyit er, mint az erettsegi: ha nincs nem veszik jo neven, ha van, akkor nem erdekel senkit.

Ha marad Magyarorszagon vagy szlavosabb kozegben akkor aranyat er a szlovak(hasonlit a delszlav nyelvekhez is). Szoval pl titkosszolgalatokhoz is elmehet dolgozni.

Ha kivandorol es nem jon haza Magyarorszagra, akkor majd ugyis megtanul angolul helyben. De sok szlovak is van Londonban pl vagy Nemetorszagban,Ausztriaban magyarokra ugysem lehet szamitani.

2023. máj. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
AZ
2023. máj. 16. 13:55
 10/13 A kérdező kommentje:
informatika vagy a mérnöki pálya érdekelné.
2023. máj. 16. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!