Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGF-kkk-ra vettek fel, de...

BGF-kkk-ra vettek fel, de többletpontoknál ezt irja: középfokú (B2) "A" szlovák 28 pont középfokú (B2) "B" szlovák 0 pont felsőfokú (C1) "C" magyar 40 pont . A szlovák az oké, mert abbol van nyelvvizsgám, na de a magyar?

Figyelt kérdés
bgf, nyelvvizsga

2012. júl. 24. 21:49
 1/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Úgy adtak plusz pontot, hogy nem kérted? Az nagyon gáz, mert elvileg a beiratkozáskor azt igazolnod kell, ha nem tudod, érvénytelen a felvételid. Mindenképpen hívd fel az Oktatási Hivatalt.
2012. júl. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én nem kértem, de KAPTAM!Szlovák nyelvből van középszintu nyelvvizsgám, az 28 pont, de eza magyar nyelv 40pontot nem értem.Én a szlovákot kértem csak és azt igazoltam is...
2012. júl. 24. 22:26
 3/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Értem én, hogy nem kérted, de mégiscsak ott van neked. Ezért jelezd minél előbb. Anélkül is elég a pontod? Mert az az egyszerűbb eset. De mindenképpen intézkedj, mert a beiratkozáskor minden pontot eredeti dokumentumokkal kell igazolni, ha nem tudod, érvénytelen a felvételid. És ott hiába magyarázod, hogy te nem is kérted...
2012. júl. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 szilvike9193 válasza:
Én szlovákiai állampolgár vagyok,de magyarországon végeztem a középiskolát,magyar érettségim van,meg szakmai vizsgám,és nekem is ott van a felsőfokú(C1)"c"magyar,amiért 40 pontot kaptam,pedig én ilyenről nem is tudok.Az a durva,hogy én tavaly is jelentkeztem egy máásik egyetemre,és ugyanúgy ott volt a 40 pont ezért,amiről nekem se papírom,semmim nincs.Lehet,hogy az számít annak,hogy külföldi révén magyarul csináltam meg az érettségit.Én erre tippelek,mert velem ez kétszer is előfordult,pedig egyszer sem küldtem be,mer nincs.
2012. júl. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 szilvike9193 válasza:
kutattam egy kicsit,és a jogszabály a következő:Nem magyar állampolgárok esetében, magyar közoktatási, illetve felsőoktatási intézményben, magyar nyelven folytatott és befejezett tanulmányokat igazoló érettségi bizonyítvány, illetve oklevél, államilag elismert magyar, mint idegen nyelv egynyelvű, komplex típusú felsőfokú nyelvvizsgának felel meg.
2012. júl. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha a kérdező is szlovák állampolgár, akkor megoldódott a probléma. Az elég fura, hogy a szlovákot és a magyart is idegen nyelvnek ismerik el, de ha így van, használjátok ki. Sok sikert a továbbtanuláshoz.
2012. júl. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

igen szlovák állampolgár vagy!Szilvi köszi a segitséget!:)


ui.: most akkor a felvidéki magyarság egy anyanyelv nélküli izé? :O

2012. júl. 26. 10:49
 8/9 A kérdező kommentje:
*vagyok
2012. júl. 26. 10:49
 9/9 szilvike9193 válasza:
igazán nincs mit,én is megkönnyebbültem.Jelen pillanatban nem is igazán érdekel,hogy ki milyen anyanyelvűnek hisz,van negyven pontom,ami nélkül nagy bajban lennék,úgyhogy köszönet a jogszabály megalkotójának :)
2012. júl. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!