Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha programozó akarok lenni...

Ha programozó akarok lenni megéri egyetemre menni vagy nem?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor miért? Ha nem akkor miért nem? Sokaktól hallom hogy sok helyen már nem is kérnek diplomát csak a tudás érdekli őket. És hogy az egyetemen sok a felesleges tantárgy stb. Viszont komolyabb cégek nem vesznek fel egyetem nélkül. És azt is olvastam már hogy ott porosodik neki a diploma , soha nem is kérték tőle. Tanácstalan vagyok, nem tudok mit dönteni
2023. máj. 16. 19:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas..

Volt már ilyen kérdést és már 54 válasznál tart.

2023. máj. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
2 napja kérdezték meg legutóbb ugyanezt, de minden héten megkérdezik többször is. A következő kérdésed az legyen hogy a ChatGPT és az AI el veszi-e a programozók munkáját, olyat már nem olvastam 3 napja, már kezd hiányozni.
2023. máj. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából 3-4 naponta jön ugyanez a kérdés, aminek ugyanez a lényege, mint a tiédnek. Itt nézd végig miket írtak már korábban 3 millió 245 797x:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=egyetem&kat..

2023. máj. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
Attól függ mit akarsz programozni és hol.
2023. máj. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
23%

Mi az alternatíva?


Otthon tanulsz?

Simán, de vedd bele, hogy abszolút senki nem fog szóbaállni veled. Nem véletlenül veszik fel gyakonrokoknak a hallgatói jogviszonnyal rendelkezőket. Lehet nekik óránként akár br 1.500-2.000 forintot is fizetni és még járulékot sem kell fizetni, csak a diákszövetkezetnek még +15-20% juttatás.


Meg rengeteg dolgot nem fogsz megtanulni és nem is fogod tudni, hogy mit nem tudsz.


Mindegy, kb 2 év alatt valahogy betudsz törtni ha szerencsés vagy a piacra nagyon alacsony fizetésért.


Valami bootcamp?

Kifizetsz 1-2 milliót (akár részletben). Adnak egy gyorstalpaló képzést 6 hónap alatt, majd ha szerencsés vagy, akkor betolnak valami random helyre, ahol lehet teljesen mást fogsz csinálni, mint amire jelentkeztél.


Tehát lehet te "Java backend fejlesztő" tanfolyamra mentél, de csak React frontend pozícióba tudnak betolni a partnerükhöz, mert éppen az kell.


Vagy szimplán lehet nem is találnak munkád neked.


Mindenki szereti szídni az egyetemet, de az alternatívák annyira nem jók. Érdekes, hogy sok ember van, milyen sok szenvedésre képes rávenni magát csak, hogy ne kelljen matek és fizikát tanulni egyetemi szinten.

2023. máj. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
25%

Nem. Egyetemen nem tanítanak meg programozni, legfeljebb nagyon alapszinten, ellenben szívatnak olyan tárgyakkal, amikre az életben soha nem lesz szükséged. Egyre több munkahely ismeri fel, hogy Magyarországon a diploma és a hasznos tudás között semmilyen összefüggés nincs, így a normális helyeken általában már nem várják el a papírt. Nekem is az a tapasztalatom, hogy a legpengébb kollégáim nagy részének nem volt (informatikai területen szerzett) diplomája.

Ahelyett, hogy egyetemen vesztegetnél el hosszú éveket, csinálj bootcamp(ek)et, dolgozz hobbiprojekteken, és ha felvesznek, menj el juniornak! Én életem legnagyobb hibájának tartom, hogy ehelyett egyetemre mentem.

2023. máj. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Ha megvan a megfelelő tudás, akkor nem számít az egyetem. DE! Nagyon nehéz autodidakta módon összeszedni azt a tudást, amit elvárnak. Mert persze, dolgozhatsz hobbiprojekteken, nézhetsz online tanfolyamokat és hasonlók, de sok olyan dolgot nem fogsz érinteni (pl tesztelés), ami pedig elvárt, mert egyszerűen egy hobbiprojekten ezzel nem fogsz bíbelődni.

Én évekig dolgoztam diploma nélkül. Viszont az egyik munkahelyen szóltak, hogy "jó lenne" a diploma. Levelezőn megcsináltam és bár szenvedtem a matek tárgyakkal, de nagyon sok hasznos elméleti tudást is kaptam. Azóta pedig felívelt a karrierem, szóval egyáltalán nem volt haszontalan a diploma.

2023. máj. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

7# Igaz, de a példa szerintem rossz, mert tesztelés egy alap, könnyen tanulható dolog. Van róla rengeteg youtube videó, most már konkrétna ChatGPT is megírja a Unit teszteket neked vagy ha nem megfelelően is, sokszor megtalálja a hibákat benne. Stb...


Ez egyszerű.


A probléma a pici dolgokban van, amiről nem tudod, hogy léteznek.


Pl.: Emlékszem, hogy gyakornokként munkahelyen adtak egy nehéz feladatot. Nem volt definiálva hogyan csináljam meg és persze ez egy olyan része volt a kódnak, amit igazán senki sem értett, mert 2 éve megírta valaki és azóta működött, de most ki kellett egészíteni a logikát.


Ez több egymásra épülő állapotgépet jelentett. Rengeteg logikailag bonyolult elágazással.


Tehát például attól függően a rendszer milyen állapotból jött és a felhasználónak milyen jogosultsága van és az adott "terméken", amin dolgozik milyen tulajdonságai vannak. Teljesen más elvárások voltak.


Mit csinál egy random egy otthon tanult programozó?


Hát ... brute forceal neki ugrik és valahogy megoldja, aztán teszteléskor kibukik, hogy rossz az egész, mert kimaradtak esetek, amikkel nem is számolt. Tehát lesz belőle egy akár több napos fej fogás, kör körös gondolkodás, random változtatások, míg a rendszer nem működik vagy legalább a unit tesztek lefutnak, így látszólag működik.


Mit csináltam én?

Elővettem egy A4-es lapot és felrajzoltam egy igazságtáblát és végig mentem minden lehetséges eseten, hogy kell működni a rendszernek. Kb 1 óra alatt megvoltam és tökéletesen működött.


Random, otthon tanult embernek ötlete sincs mi az az igazságtábla, azt meg főleg nem tudja, hogy valaha szükséges is lehetrá, így soha sem tanulja meg.


Ilyen apró, picit dolgokon is előjön az egyetem hiánya. Én is ezt valami random 1. féléves tantárgyban tanultam.


Azért nem hülyeség az informatikát általánosan érteni.


... és ehhez hasonló sok pici példa még létezik.

2023. máj. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

"csinálj bootcamp(ek)et, dolgozz hobbiprojekteken, és ha felvesznek, menj el juniornak!"


Ez nagyon jó tanács, csak a HA FELVESZNEK feltétel nem fog teljesülni.

2023. máj. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
15%
#9 De fog, ha van érzéke a programozáshoz, és meg is tanulja - amit előbb fog bootcampen és hobbiprojekteken, mint egyetemen. Ne magadból indulj ki, Delphipapa! Attól, hogy te nem tanultál meg programozni - mivel csak egyetemet végeztél, normális oktatást nem kaptál -, más még megtanulhat.
2023. máj. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!