Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felnőttoktatás (lehetőségek?) ...

Felnőttoktatás (lehetőségek?) Ki mit tudna ajánlani ?

Figyelt kérdés

Sziasztok .

17 éves vagyok . Jelenleg nem járok iskolába. (Októberben iratkoztam ki) Jászberény/ Nagykáta/ Cegléd, vagy ezen városok környékén tudna valaki ajánlani iskolákat , ahol van felnőttoktatás (ingyenes)? (Egyenlőre csak érettségire szeretnék menni.)

Nem tudom, hogy ez számít-e valamit , de jelenleg a 9.osztályom van csak meg, a 10.osztályt is “ki jártam” csak az éppenséggel nem lett meg mivel nem tettem le az ágazati alapvizsgát .

Ha felnőttoktatásra mennék ott beleszámítanák a meglévő évemet?



2023. máj. 19. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Esti gimnáziumba mehetsz, ahol beszámíthatják bizonyos tantárgyak elvégzését. De (amint a kérdésedből ki lehet következtetni) a 9. és 10. osztályt nem gimnáziumban jártad ki, ezért a beszámításokra azért ne vegyél mérget. Az a helyzet ugyanis, hogy a gimnáziumban magasabb követelmények vannak a közismereti tárgyakból, mint a szakképző intézményekben.


Nagykőrösön van esti gimnázium: [link]

2023. máj. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1

Technikumban végeztem el a 9-10. osztályt. Így beszámítható ?

Köszönöm az iskolát , meg is nézem :)

2023. máj. 19. 18:39
 3/5 anonim ***** válasza:
38%

10 osztállyal tudsz menni vendéglátói képzésekre. Szakács, cukrász, pincér. Ezek ingyenes, 2 éves képzések felnőtteknek és elég jól el tudsz helyezkedni velük.


Itt meg tudod nézni, hogy a közeledben indítanak-e ilyen képzést valahol:

[link]

2023. máj. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3: A kérdező világossá tette, hogy érettségizni szeretne, nem szakmát tanulni.


#2: Sajnos mint írtam, nem valószínű, hogy technikumban végzett közismereti tárgyaidat gimnáziumban beszámítják, de erről az iskolát kell megkérdezni. De ha nem számítják be, nem sokat vesztesz, mert a 8 általánosra épülő esti gimnáziumok csak 3 évesek, s az esetleges tananyag-ismétléssel még jól is járhatsz, biztosabb lehet a tudásod, ami az érettségi sikerét erősítheti.

2023. máj. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem esti gimiben beszámították az elvégzett osztályaimat, csak különbözeti vizsgát kellett tenni.
2023. máj. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!