Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Home office termeszettudomanyo...

Home office termeszettudomanyos targyakkal???

Figyelt kérdés
Milyen szakmaban erdemes gondolkodni, ha a “termeszettel” foglalkoznek? Gondolok ilyesmikre, hogy agrartudomanyok, erdeszet, foldmeres peldaul. Viszont otthonrol vegezheto! Tudom, hogy erdesz nem lehetek otthonrol, meg mielott irnatok, csak azert irtam, hogy korulbelül ezek a temakorok erdekelnenek, viszont egyeb okokbol home office lenne szamomra idealis. Otthonrol en csak olyanokat tudok mint programozas, grafikus, animator, ugyfelkapcsolat. Kivancsi lennek tud e valaki olyant mondani ami az en erdeklodesi koromnek megfelel de van benne home office lehetoseg.

#erdész #Agrar #Home Office #Foldmero #Terinformatika
2023. máj. 20. 00:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fizikus, matematikus
2023. máj. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Szinte bármelyik természettudománnyal kapcsolatos kutatási terület. Én fizikus doktori végzettséggel vagyok kutató a Magyar Tudományos Akadémián, nagyon rugalmas a munkavégzésem és javarészt home office, gyűlésekre szoktam csak bejárni (havi 1x) vagy konferencián részt venni.
2023. máj. 20. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerencséd van, majdnem bármilyen végzettséggel találhatsz home office munkát (persze, vannak kivételével, mint mondjuk az egészségügy), de nincs olyan, amivel 100 százalékkal otthonról dolgozhatsz. Én marketinges vagyok, itthonról dolgozom, de rengeteg marketinges dolgozik irodából. Csak szerencsém volt, hogy ezt találtam, minden tíz munkalehetőségből mondjuk egy home office. Plusz ezek változhatnak is, lehet, hogy irodában kezdesz, majd átkerülsz hibridbe vagy home office-ba, vagy éppen fordítva. Szerintem inkább arra koncentrálj, hogy téged mi érdekel, mert ha azt dolgozol, amit szeretnél, akkor az sem fog zavarni, hogy nem otthonról dolgozol.
2023. máj. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Természettudomány (fizika, kémia, biológia, geológia...): ha ezeken a területeken dolgozó kutató, akkor van olyan munka amit akár otthonról is tudsz végezni. Elméleti fizikus dolgozhat otthonról is, de egy kísérleti fizikus akinek a berendezései kötöttek a laborba az nyilván nem. Vannak olyan vegyészek akik laborba dolgoznak, ők nyilván nem dolgozhatnak otthonról, de akik számításos kémikusok ők igen. Biológusok akik laborba dolgoznak nyilván ők sem dolgozhatnak otthonról, de itt is vannak számításos biológusok akik dolgozhatnak otthonról is. ... Akik laborba dolgoznak ők is otthon maradhatnak hétente 1 napot, hogy cikkeket olvassanak, cikkíráskor nyilván akár többet is.


Minden szakterületen lehet olyan munkát találni ami végezhető otthonról is (nyilván vannak kivételek), pl egészségügy, tanár, óvodapedagógus, eladó, szakmunkás.


Szerintem ne aszerint válassz, hogy melyiket lehet home officeból végezni és melyiket nem.

2023. máj. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék, mi az az egyéb ok, ami dominál más, érdemi tényezőt.

A kérdés az, milyen a felszereltséged otthon és milyenek a személyi kompetenciáid.

2023. máj. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5. Valaszolo,

Nem dominal, csak mint opció gondolkodom ennek a lehetőségén is.

Eredetileg penzugyi vegzettsegem van, amit nem szeretek csinalni ezért gondolkodom a váltáson, viszont a home office lenne szamomra idealis, mert nemrég költöztünk kisvárosba, viszonylag messze a nagyvárosoktól és most született kisbabánk. Még pici, és lehetőségem engedi, kitanulnék valami olyant ami közel állna a szivemhez. De nagyon nehéz dönteni, hogy manapsag mi az ami megeri ezeken a teruleteken belul. A fizika az mar nehéz nekem. A térinformatikan gondolkodtam a leginkabb, de nem nagyon tudom hogy milyen itthoni lehetőségeim lennének.

2023. máj. 20. 14:22
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem az lenne természetesen a legfontosabb, hogy home office legyen, de mivel ez nekem szakmaváltás lesz több mint 10 év után és már gyermekem van, így szeretném számításba venni ezt a lehetőséget is. Hátha akadna benne valami nekemvaló, amire eddig még nem gondoltam, de itt valakinek eszébejut.
2023. máj. 20. 14:27
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"A térinformatikan gondolkodtam a leginkabb, de nem nagyon tudom hogy milyen itthoni lehetőségeim lennének"


Szinte semmi, a komolyabb helyekre valódi programozó kell így a legtöbb térinformatikus végzettségű vagy fejleszti a tudását hogy kompetens programozó / szoftverfejlesztő legyen vagy elhelyezkednek valami alulfizetett, minimálbéres állami szférában "mindenes" informatikusként (nyomtatóállítás, router ki be kapcs stb...) ahol se home office se fejlődési lehetőség.

2023. máj. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Térinformatikusbol sok esetben sima foldmero lesz. Èpìtkezéseken tervek alapján magassági és helyszinrajzi pontok kitűzèse a feladatuk. Netan a végleges építmények, műtárgyak helyének pontos bemèrèse. Jó messze van a home officetől
2023. máj. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!