Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan kell értelmezni mennyi...

Hogyan kell értelmezni mennyi ember vehető fel egy szakra?

Figyelt kérdés
A mostani évben csak a szakterületenkènt felvehetők száma van kiírva. Ez a számot úgy kell értelmezni, hogy a nappali és levelezős képzésre összesen Pl.:80 ember vehető fel vagy nappali tagozatra és levelező tagozatra is 80-80 ember vehető fel az adott karon?

2023. máj. 20. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hol látod? Mert idén nem nyilvános adat a létszámkeret szakonként.
2023. máj. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]


A felsőoktatási intézmény állami ösztöndíjas finanszírozási formában felvehető maximális kapacitása képzési területenként alatt van a táblázat és ezt nem tudom eldönteni, hogy az ott látható szám a nappali és a levelezős képzésre egyaránt vonatkozik vagy külön- külön kell értelmezni.

Osztályfőnökünk szerint nappali képzésre is 80 embert vehetnek fel államim és levelezősre is. Szerintem pedig ez a 80 fő mindkét képzésrendet magába foglalja.

2023. máj. 20. 14:46
 3/6 anonim ***** válasza:

De ez nem szakokra vonatkozik, hanem képzési területre.

Egyébként szerintem összesen ennyi embert vesznek fel állami ösztöndíjas képzésre.

Csak ezzel a számmal most nem sokra megyünk, mert nem lehet tudni, hogy pl. kereskedelem és marketing szakra mekkora a felvehető létszám. Eddig minden évben közzé tették, most valamiért nem.

2023. máj. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekünk azt mondta ofőnk sokkal nehezebb ezért bejutni most, mert egy adott képzési területre sokkal kevesebb ember vehető fel mint előző évekbe, amivel együtt jár a szakok kapacitásának csökkenése is.
2023. máj. 20. 15:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Na de vannak önköltséges helyek is.

Ez a szám csak az állami ösztöndíjas kapacitás.

Ha megnézed, hogy előző években hány embert vettek fel államira, mit látsz?. Pl.ahova én szeretnék menni, oda tavaly kevesebb embert vettek fel államira, mint amennyi most meg van hirdetve. (Semmelweis Egyetem)

2023. máj. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

21 embert, de tavaly kb 50-en jelentkeztek első helyen most meg 117-en. Összesen 238-an jelölték meg a szakot, tavaly 86-an.

Tavaly max 50 embert vehettek fel.

2023. jún. 17. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!