Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE BTK-n skandinavisztika...

ELTE BTK-n skandinavisztika minor mikor vehető fel? Melyik évtől vehető fel?

Figyelt kérdés

Felvettek magyarra ,de a skandinavisztika (svéd) minor is érdekelne. Megnéztem a mintatantervét és ott azt írták ,hogy " A minorba való belépés ideje: 1 és 3. szemeszter" . Ezek szerint az első félévben is fel vehetem ,ha akarom ? Már elvégeztem egy btk-s szakot egy másik egyetemen ,és ott minden minort csak a 3. félévtől lehetett elkezdni.

Viszont itt a követelményeknél se írják ,hogy kéne valami tanulmányi átlag az első évből ,csak annyi ,hogy "A minorba való belépés feltétele: egyetemi felvétel, angol vagy német nyelvi érettségi vagy középfokú C típusú nyelvvizsga, (az alapnyelv megjelölésével: dán, svéd vagy norvég)".

És még az lenne a kérdésem ,hogy úgy láttam ,hogy mi csak a svéd nyelv 1-4-et csináljuk meg minoron(tehát csak 4 félév van rá ) ,viszont az alapszakosoknak 6 féléven át is van svéd nyelv órájuk. Hiába nincs benne a mintatantervben ,de minorosként én is felvehetem majd a svéd nyelv 5-6-ot ? Mert így könnyebb lenne majd a nyelvi vizsga a végén..

Előre is köszi a válaszokat !


2014. júl. 25. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A 3. félévtől van hivatalosan itt is a minor, de alapozótárgyak előfordulhatnak, főleg a nyelvi szakoknál. Így nézd meg a mintatantervben, hogy hányadik félévben kell felvenni az adott tárgyat. Ha már az első félévre is van írva, akkor az az alapozótárgy.

Nem tudom, hogy így felveheted e a többit, vagy van e valami előfeltétel, ennek kérdezz még utána.

Sok sikert a magyar szakhoz, én is magyaros vagyok. :))

2014. júl. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha belefér a kreditekbe, biztos felveheted nem kötelezőként
2014. júl. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hivatalosan 3. félévtől lehetsz minoros. De mivel így csúsznál egy évet, ezért úgy szoktuk kicselezni, hogy már első félévben felveszed a svéd minor tárgyait, ami a Svéd nyelv 1A, 1B (lehet, hogy az 1C és 1D is, nem tudom, mert nekem az alapszakom a skandi), Skandináv országismeret, Skandináv történelem. Ha ezeket, és majd a második félév tárgyait sikeresen elvégzed, akkor leszel minoros. Bővebb információért lépj be az ELTE BTK Skandinavisztika 2014 facebook csoportba, ott a HÖK-ösök mindent részletesen elmagyaráznak :)

2014. aug. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Abban tudna esetleg segíteni valaki, hogy volt-e felvételi minorra, vagy még felvehető? A honlapon azt írják, hogy a minor felvételének előfeltétele az angol vagy német érettségi és nyelvvizsga, ez meg van.
2014. szept. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!