Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem fognak felvenni arra az...

Nem fognak felvenni arra az egyetemre, ahova menni akartam. Változtassak a sorrenden? Vagy hagyjak ki egy évet? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

21 éves fiú vagyok, van már érettségim, idén viszont emelteztem töriből. Ugyan még nem tudom az eredményét, de nem lesz valami jó. A felvételi pontjaim olyan 360 körül lennének.

A BGE-re jelentkeztem pénzügy és számvitel szakra, valamint megjelöltem a Gödöllői és a Miskolci Egyetemet. Ponthatár nincs megállapítva, de tuti, hogy ennyi ponttal nem vennének fel államira. Meg elég sokan jelentkeztek erre a szakra. Gödöllői egyetemmel kapcsolatban már bizakodóbb vagyok, ha az lenne az első akkor oda valószínűleg bekerülnék. Megváltoztassam a sorrendet? Nagyon tanácstalan vagyok.

Vagy esetleg hagyjak ki (még) egy évet és jövőre próbáljam meg a BGE-t? A jövőbeli pontszámítás alapján elvileg 400 pont körül lennék. Mit csináljak? Ti mit tennétek?



2023. máj. 21. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ha azt jelölted be elsőnek, és nem vesznek fel, akkoor 2. jelentkezésre csak elfogadnak.
2023. máj. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Nem érdemes megcserélni a sorrendet, meg kellene már értenetek, hogy ha nem lesz elég a pontod a BGE-re, de Gödöllőre igen, akkor felvesznek Gödöllőre, nem számít, hogy nem első helyen jelölted meg, ez semmi hátrányt nem jelent.

Meg még nem is tudod az eredményt, ott van még a szóbeli is, de már temeted magad, ez sem helyes!

Gödöllő szerintem nem rossz, a BGE meg nem akkora szám, hogy azért érdemes legyen egy évet kihagyni. (Mert ha mondjuk olyan szakra akarnál menni, amit csak egy helyen oktatnak az országban, akkor azt mondanám, persze, próbáld meg jövőre is.)

Én tanulnék a szóbelire, nem változtatnék a sorrenden, és szeptemberben beiratkoznék oda, ahová felvettek.

2023. máj. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem a kérdező nem azt kérdezi, hogy felveszik e a második helyre, ha az elsőre nem, hanem, hogy megéri e neki a gödöllőire menni, mikor a BGE-nek jóval nagyobb neve van.


Szerintem évkihagyás, és javítani egyes tantárgyakat, vagy akár egy tantárgyból plusszban emeltezni.

2023. máj. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Egyetértek a 2-es válaszolóval, azért szerintem 1 évet kihagyni, hogy a BGE-re menj teljesen felesleges, sorrendet változtatni meg nem kell, ott egy preferencia sorrendet állítasz, nem azt hogy hova vennének fel legnagyobb eséllyel, semmi hátulütés nem ér bárhol is helyezkedik el a sorban egy-egy adott egyetem.
2023. máj. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gödöllői egyetemet csak nagyon végszükség esetén írd be, inkább a miskolcot tedd előrébb. Csak psz-re jelentkeztél mindenhol?
2023. jún. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 Igen, pénzügy és számvitelt jelöltem meg mindhárom egyetemen
2023. jún. 4. 08:49
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Az nem derul ki, hogy hova valosi vagy. Vagy az mindegy, hogy hol van a kepzes helye? Godollon tavaly nem is indult a szak. Gondolom a MATE-ra jelentkeztel. Meg ha jol latom iden nem is a godolloi kampuszon inditjak a kepzest. Konkretan a BGE-n allamira alacsonyabb volt a ponthatar az elmult evekben mint a Miskolcin. Es a Miskolcira nem jelentkeztek iden kevesebben. Szoval nem igazan ertem a dilemmat. Ugye nem lehet tudni, hogy hany embert vesznek fel, de meglepodnek, ha 400 alatt lenne a ponthatar ezeken az egyetemeken. En ujraeerettsegiznek, ha nem vesznek fel es tutira valamelyik nagyobb egyetemet jelolnem BGE vagy ELTE. Az egyetemen nagyobb kihivasok is lesznek ennel. Azt latom, hogy azok kinlodnak ezen a szakon akik alapbol keves pontszammal kerultek be.
2023. júl. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:

Szerintem ne variálj.

Sehol nem nézik honnan van a diplomád.

A tudást nézik.

2023. júl. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!