Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodás után...

Nemzetközi gazdálkodás után data science mester?

Figyelt kérdés

Nemzetközi gazdálkodásra jelentkeztem mert érdekel a közgáz és az idegen nyelvek, viszont tudom, hogy a későbbiekben szívesen mennék data science mesterre. Viszont azt olvastam több helyen, hogy inkább valami gazdinfó vagy matekosabb alapszakkal jobban jártam volna. Mivel csak jövőre mennék egyetemre, ha felvesznek, érdemesebb lenne inkább másik alap szakkal próbálkoznom?

Ha nem is feltétlenül matekosabb, tényleg jobban megérné még egy marketing szak is?


2023. máj. 27. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Matek szakon van adattudomány specializáció, szoval az biztos jobb alap.
2023. máj. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy sima matek szakhoz mennyire kell jónak lenni matekból? Mindig ötös voltam matekból, érdekelt is, és az érettségim is elég erős lett, de ugye csak közép szinten. Valamint ha mégse mennék mesterre, ér valamit egy sima matek szak?
2023. máj. 27. 15:14
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Azt hiszem kötelező a matek emelt a matek szakhoz.
2023. máj. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A matek szak megeri mester nélkül is igen, és nem, nem éri meg jobban egy marketing szak. A marketing borzasztoan tömegszak lett és mindenki oda megy aki nem gazdálkodás és menedzsmentre. Nemzetközi gazdálkodás nem lett ennyire tulhypeolva
2023. máj. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Egyik haverom 4es volt gimiben matekbol es ugy ment matek bsc adattudomany specializaciora, es ment neki, nem panaszkodott hogy nehez lenne.
2023. máj. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

A matematika szaknak teljesen más a fókusza, mint egy (köz)gazdasági szaknak. A matematika alapszak matematikai alapskilleket tanít, bizonyításokat, módszereket stb. Tényleg ez a legjobb alapszak a matematikai modellezéshez, bizonyításhoz később. De egyrészt ez nem való mindenkinek, másrészt meg ez nélkülözi a domain ismeretet. Ezért ha ma kezdeném a data science-t, valószínűleg a matek alapszak mellé felvennék vagy egy gazdasági szakot szombati levelezőn, vagy valamilyen társadalomtudományt (alk. közgazdaságtant, szociológiát stb.) nappalin.


A marketing szak értékelésével egyetértek. Elvileg ez lehetne az egyik legerősebb szak az adattudományban (mivel ez egyszerre viselkedéstudomány nagyon erős kutatási módszertannal és egyszerre erős kvantitatív módszerekkel operáló gazdasági szak), de sajnos a magyar marketing képzés nem képes lépést tartani sem a tudományos, sem az ipari marketing fejlődésével. Külföldön szerencsére sokkal jobb a helyzet. Magyarországon egy járható út a kermark alapszak (esetleg kombinálva szociológiával, vagy egyenesen matek szakkal, még jobb) és elte survey statisztika mesterszak vagy külföldön valamilyen data science mesterszak.


A nemzetközi gazdálkodás (azaz külkereskedelem) még a marketingnél is gyengébb alapozás a data science-hez (mivel a marketingben legalább van marketingkutatás, kutatásmódszertan, fogyasztói magatartás, ökonometria – hasznos dolgok a data science-ben). Nem lehetetlen innen data science felé orientálódni, de ha már most tudod, hogy szeretnél adat irányba elmenni, akkor tényleg inkább a GPME, alk. Közgáz, sima matek szak, proginfó, vagy ha a társadalomismeret érdekel, akkor szociológia vagy marketing felé nézelődj.


A gazdinfó csak papíron néz ki jól data science alapozáshoz, nekem vannak gazdinfós kollégáim, akik nagy mellénnyel estek neki az adattudománynak, de végül csak a projekt menedzserségig / scrum masterségig vitték, mert egyszerűen alulképzettek, gyengék ehhez a területhez.

2023. máj. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
en gazdinfoval jottem PE data science MSc re. teny h nem olyan alappal jottem mint prog vagy mernokinfo, ezert elejen eleg nehez is volt nekem legalabbis (de aztan kinek mi) es gondolkodtam is h ott hagyom, de vegul belejottem es folytatom. az is hozza tesz h a tanarok rohadt jok!!! nagyon jol magyaraznak, segitokeszek, lelkesek, hamar valaszolnak stb meg csupa jo dolog, szaktarsak is szuper jo fejek, szoval ezek is hozzatettek azert h maradjak. meg siman lehet gazdinfoval vegig csinalni csak akarni kell. amugy meg jottek asszem nemzetkozi gazd, szakrol is
jan. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!