Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az SZTE-n vagy a DE-n jobb a...

Az SZTE-n vagy a DE-n jobb a pszichológia szak?

Figyelt kérdés

2023. máj. 30. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Amelyikhez közelebb laksz. Ez pont egy olyan szak, hogy amelyik egyetem elindítja, az szerintem normális képzést is ad. Ez nem egy gazdasági szak, amit elindít minden zugfőiskola, annál komolyabb.
2023. máj. 31. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%
BA vagy MA/MSc? BA klinika/nevtan profilban erős SZTE/PTE/ELTE. DE-n elég kellemetlenül átpolitizált a képzés (BA relatíve gyenge is), én csak az MSc-t csináltam ott (orvosin), a szak felépítése jó volt (klinikai pszichó, rengeteg általános medicinával és népegészségüggyel), de a közösséget és a várost utáltam, teljesen lehangolt. Ha ma visszaforgathatnám az időt, egyébként hasznosabb szakot választanék (pedig az idegkutatásig maxoltam a dolgot :D), mert pályakezdőként nagyon nehezen kapsz majd állást Mo-n, alapvetően nagyon alulfizetett a szakma (ahhoz, hogy 20ezerért egyedül tarts zoom terápiát még 4 év klinikai szakképzést kell 5 év után végezni (ez fizetős, 3-500e/félév, elenyésző számban és elvétve van DE és SOTE gondozásban jelenleg rezidensi (állami) finanszírozás..), majd valamilyen integratív/séma/art stb. terépiás módszertani képzést/modult még minimum el kell végezni (a Jungi 4 év és kb 5 millkó :D) ahol a kötelező szupervízió mellett terapeuta kiképzés után válhatsz xy terapeutává.. Ha klinikai helyett inkább kutatói irányban mennél akkor 5 év után lehetőséged lesz rá (de jó, ha már alapképzés alatt csatlakozol egy kutatócsoporthoz és esetleg publikálsz is), erős angol és matek (statisztika) nem fog ártani, illetve 4-6 évvel számolj. Munkaidő kb 10-12 óra, teljes állású munkád a kutatás lesz és az ösztöndíj évek óta 140e netto/hó, ha megvan a fokozat, akkor meg gondolkozhatsz, külföldön hol lesz labkapcsolatod, hogy érdemben kutathass is :D. Ha teheted és mégis a pszichóra szeretnél jelentkezni/esetleg már BA-ra jársz is, akkor angol nyelven próbáld meg és/vagy a mestert külföldön végezd. Bár az EU miatt angolul is akkred. a diplomád, külföldön a nulláról kezded, mivel mindenhol azt szeretik, ha az adott ország nyelvét/kult.sajátosságait érted ill. ha az általuk ellenőrzött színvonal mellett zajlik/zajlott a képzésed (nyugi, 20 év referenciával rendelkezőkkel szemben is ugyanez van, főleg ha kelet EU-s munkavállaló :D). Mo-n próbálják ezt a nehézséget EUropsyvel segíteni/áthidalni egy ideje, ami azonban még mindig ,,gyerekcipőben jár" >> [link] Végül, ha esetleg a pszicho nem lesz a nagy szerelem BA végére, érdemes lehet valami egyéb MA-t elvégezni mellette (sok helyen ha nem is teljes kreditszámban, de részben elismertethető és beszámíttatható a BA pszichó>>társtud, gazdasági képzés, közszolgálati, nemzetközi kapcs pl.) vagy ha még 25 alatt leszel és/vagy nincs szakmád, ingyenesen felnőttképzésben valami jól illeszthető pl.klinikai képzéshez alkalmas, de önállóan is felhasználható szakmát estin kitanulni- mert sosem lehet tudni, hogy mikor kell lépned és hova, mekkorát= így jobb ha inkább több lábon állsz.. Felvin sok adatot megtalálsz (pl.rangosorok stb) ill. amennyiben a BA-ra készülsz, érdemes meglátogatni az intézmények weboldalait is és az ott olvasottak alapján szimpátiát szavazni valamelyik egyetemnek (most már mind modellváltott az ELTE kivételével, vidéken PTE/SZTE még szabadabb, később meg ki tudja hogyan alakul:/)
2023. jún. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Első szerint, ha Debrecen lehangolt város, akkor vele van a baj, nincs mit csinálni az ilyennel xD Debrecen az egyik legszebb város, egyik legjobb közösséggel. Én konkrétan levelezősként mai napig csak azért csinálok egy alibi kamuszakot ott hogy hétvégenként konzultációk idején tudjak ott kocsmázni és az egyetemi légkörbe még beletartozni.


Sose hallottam még hogy árpolitizált képzés xD egyébként eleve egy túlhypeolt büfészak szerintem, minden második ember pszichológus már.

2023. jún. 2. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!