Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan valósítható meg korai...

Hogyan valósítható meg korai életszakasztól (pl. általános iskola első osztályos kortól) kezdődően az orvosi pályára való felkészítés?

Figyelt kérdés

Általános iskola első osztályos kortól széles körben elérhetők matematika szakkörök és versenyek levelező és személyes formában. Ezek kellő energiaráfordítással elvezetnek a matematikus szakmához, és mivel a matematika áll a reál tudományok középpontjában, fölöttébb hasznosak bármilyen reál szakmához (pl. fizikus, informatikus, különböző mérnökök, stb.). Tehát aki reál szakmára akarja terelgetni a gyerekét, annak számára világos az út.


Orvosi szakmához van hasonló út?


A különböző módon megfogalmazott "ráér majd eldönteni" tartalmú válaszokat nem tekintem építő jellegűnek, kérem ezek mellőzését.



2023. jún. 5. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Teljesen felesleges, mivel az orvosi egyetem és még egy előkelőbb gimnázium között is ég és föld a különbség a leadott anyag mennyiségében és minőségében. Egyszerűen baromság lenne általánosban erre készíteni mert nem az orvosi egyetemen sem az okoz problémát hogy a csontokat vagy a szerveket megtanulja valaki hanem hogy összefüggéseiben lássa át ez emberben zajló folyamatokat, aminek megértése egyszerűen jóval túlmutat az általános iskolai tananyagon. Továbbá hozzáteszem ha valakinek a szülei elhatározzák hogy márpedig a csemetéjükből orvos lesz és erre készítik már első osztályos kora óta, viszont a gyermek a szükséges logikai készségek hiányával küzd akkor teljesen felesleges, sosem lesz orvos belőle, mert az egyetemen úgyis el fog vérezni.


Az bőven elég ha gimi alatt arra koncentrál a diák hogy megugorja a felvételi ponthatárt, az orvosi képzés alatt (és az utána következő rezidens / orvosi praktizálás) alatt válik valakiből kompetens szakember.

2023. jún. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok híve a humán-reál felosztásnak, de kifejtenéd, hogy egy taxonómiákon, illetve sokszor egzakt törvényszerűségeken alapuló tudományág mitő lis nem "reál"?

A matematika lényege a valós problémák absztrakt modellekre való lefordítása, és azokat a modell alapján megoldjuk. Ilyen bőven van az orvostudományban.


Általános iskolás korban elsősorban az érdeklődést "kell" kialakítani: nem attól lesz jó orvosz, hogy tudja, hány hónapig ellik egy orrszarvú, hanem hogy a beteggel tud kommunikálni, empatikus, és emellett a lényges dolgokra figyel, és hoz meg döntést. Vannak könyvek, ilyen jellegű játékok stb. Neki most legfeljebb azt kell megszoknia, hogy vannak fájdalmak, szenvedése, rossz dolgok, de kellő tudással ő ezen tud segíteni. Aztán idővel eldönti, hogy ő ezt orvosként vagy más szakmában óhajtja megvalósítani.

2023. jún. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Először az alapokat kell megtanulni: írni, olvasni, számolni. Amik egy orvosnak kellenek: biológia, kémia, fizika, idegen nyelv mind később jönnek. Én azt mondanám, jó, ha 3. osztálytól tanul angolul, a többi tárgyat meg majd ha bejönnek, komolyan veszi. Akkor majd lesznek ezzel kapcsolatos versenyek, programok is.

Terelgetni lehet, de ragorcsolni felesleges. Én pl. az első, gazdasagi szakombol való kiabrandulas után döntöttem el, hogy allatorvos akarok lenni, 8 hónapot készültem bioszra, kémiára és felvettek (igaz, akkor ugye nem tanultam mást, csak dolgoztam egy keveset) Jó eredménnyel el is végeztem. - előtte meg évekig csak matekoztam meg toriztem...

2023. jún. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
97%
Véletlenül se olyan irányba menjen majd a gyerek, ami a saját érdeklődési körének megfelelő, hanem mindenáron legyen orvos, mert anyuci és apuci azt akarja. Hagyd már a gyerekedet élni, és hagy döntse már el ő a későbbiekben, hogy mihez akar kezdeni magával...
2023. jún. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
97%

Ne terelgesd.

Azt, hogy te nem valósítottad meg magad, ne a gyereken akard bevasalni.

2023. jún. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!