Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes lenne szerintetek...

Érdemes lenne szerintetek belevágni a gyógypedagógia számba?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok egy büfészakon. Már nagyon régóta próbálok keresni egy olyan karrier irányt amelyben kiteljesedhetnék és amely iránt hivatástudatot érezhetnék. Mindig is érdekelt a tanári pálya, kifejezetten a nyelvek területén. Felsőfokú angol nyelvvizsgámat 14 évesen, felsőfokú spanyol nyelvvizsgámat pedig 17 évesen szereztem. Ekkor még angol-spanyol szakos tanári volt a cél, de szinte mindenki megpróbált lebeszélni róla, nem való egy ilyen alulfizetett terület egy fiúnak, mert neki kell majd eltartania a családot. Természetesen ezt meg is értem, viszont úgy tulajdonképpen csakis a pedagógus pályában látok értelmet. Így valamelyest bánom, hogy nem jelentkeztem tanárira. Most közösségszervezés szakra járok, amit csak azért választottam, hogy eleget tegyek a szülői elvárásoknak. ("Muszáj lediplomázni, mindenféleképpen!") Felvettem a francia nyelvet is az egyetemen, azt is tanulom jelen pillanatban.


A gyógypedagógia szakkal is szemeztem annak idején, mivel a logopédia és a hallássérültek pedagógiája szakiránynak elég sok köze van a nyelvekhez és a nyelvészethez. Erről viszont lemondtam, mivel meggyőződésem, hogy nem vennének fel logopédia szakirányra és tartottam attól is, hogy a hallássérültes szakirányra sem. A fogaim fogszabályozásra szorulnának, olvastam több helyen is, hogy az kizáró ok lehet a logopédiai alkalmasságin. Kifejezett nyelvhibám szerintem nincsen, tájszólásom sem, viszont a fogaim tényleg rosszul állnak. A hallásos szakirány esetében pedig szerintem a kifejező arcmimika hiánya lehetne a gond, sokak szerint eléggé fapofa vagyok, nem eléggé kifejező az arcom. Bár ezen az utóbbin biztosan tudnék javítani eleget, hogy megfeleljek.


Mik a tapasztalataitok az alkalmassági vizsgákkal kapcsolatban? Szerintetek lenne esélyem?


Levelező tagozaton az ELTE-n van lehetőség egy szakirányon végezni, 6 féléves képzési idővel, amennyiben a jelentkező rendelkezik alapdiplomával. Ez számomra egy jó lehetőség lehet, mivel miután elvégeztem a közösségszervezést, elmehetnék gyógypedagógiára és így beleférne a 12 támogatott állami félévbe a két diploma.


Azt viszont nem tudom, hogy mennyire piacképesek a különböző szakirányok. Hallani, hogy hiány van a gyógypedagógusokból, ez viszont mindegyik specializációra egyenlően vonatkozik? Ha például sikerülne bejutnom hallássérültek pedagógiájára, akkor megegyezőek a lennének a kilátásaim egy logopédia hallgatóéval?


Előre is köszönöm a válaszaitokat, és további szép napot kívánok Nektek!



#ELTE #gyógypedagógia #elhelyezkedés #logopédia #Hallássérültek pedagógiája
2023. jún. 7. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:
72%
Amit en tudok errol mondani: Hiany van, allasod lenne. A szakiranyok kozotti kulonbsegekre nem latok ra, de ez menet kozben ugyis kiderulne. Ha elkezdened, biztosan kapnal allast, mire befejezed. Szerintem egeszen biztosan felvennenek, bar nem tudom pontosan milyen az alkalmassagi felveteli, de a fogaidat lehet szabalyozni, ha van ra penz. Ez hosszabb tavon nem lehet akadaly. A fizetesed nem lenne magasabb, mint az angol-spanyol szak utan, viszont igy legalabb mar konkretan ertenel is valamihez. Es ha elhivatottsagot erzel, akkor nagyon szep foglalkozasod lenne, viszont a csalad eltartasahoz lehet, h angolorakat is kellene majd adnod :-) Menj el egy fogszabalyzo fogorvoshoz!
2023. jún. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szurdopedagógiából szerintem hiány van.
2023. júl. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!