Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akiket áttettek önköltségesrő...

Akiket áttettek önköltségesrő fizetősre olyan egyetemen, ahol elég húzós a tandíj, hogy dolgoztátok fel?

Figyelt kérdés

Sikerült elég idiótán megfogalmaznom a kérdést, viszont az összes vélemény érdekelne. Valószínűleg át fognak tenni, mert kicsúsztam a kreditekből és orvosin tanulok, ahol mondjuk számomra megfizethetetlen a tandíj. Évközben nagyon sok minden történt és alig tudtam folytatni a tanulást, csomó tárgyam nem sikerült és képtelen voltam koncentrálni. Az is megfordult a fejemben, hogy szakot váltok, de szimplán sehova máshova nem tudnék elmenni, vagy ha valahogy mégis, életem végéig utálnám magam miatta. Szóval számomra a hitelen kívül nem marad más megoldás.

Az is érdekelne, ha valaki hallott volna már olyanról, aki fizetősről került vissza támogatottra (olvastam, hogy van ilyen lehetőség is, csak persze akkor egy fain átlagot kell produkálni).

Szóval egy mondatban összefoglalva-bárki hallot bármilyen sztorit ezzel kapcsolatban, esetleg személyesen megtapasztalta, kérlek írjátok le-és most haggyuk az olyan megjegyzéseket, mint pl ha annyira akarnám, tanultam volna, ésatöbbi. Higgyétek el, utálom én már magam eléggé.



2023. jún. 10. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én alapból fizetősön kezdtem, és sikerült átkerülnöm támogatottra. Olyan 4 körüli átlagom volt akkor, de kevesebbel is sikerül szerintem átkerülni.

Függ attól is hányad éves vagy. Azért 4-5.éven már jobb minednkinek az átlaga, ott azért jobban kell hajtani, de szerintem 2-3.éven még azért van aki csúszik, ott hagyja, átkerül fizetősre, és annak a helyére be tudsz férni. 1 egész év után lehet kérvényezni az átvételt.

2023. jún. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Most csúszok meg harmadévben. Az őszi szemeszterem megvan, azt be is fogom passziváltatni, de tavasztól néhány tárgyat újra kell csinálnom. Az nekem is megfordult a fejemben, hogy már negyedévtől én is hallottam, hogy sokkal jobb jegyeket kapnak (egy barátnőm 2-3kat kapott 3.ig, azóta viszont inkább 4-5ket kap).
2023. jún. 10. 16:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Volt csoporttársam, akit önköltségesre vettek fel, majd át tudott menni államilag támogatottra.( majd visszakerült fizetősre)

Én úgy tudom, hogy ilyen esetben nem az adott évfolyamhoz fognak nézni téged , ha nem annak helyére kerülhetsz vissza, aki kiesett az állami támogatásból. Felsőbb években meg tényleg egyszerűbb jobb jegyeket szerezni . Ötödéves vagyok, itt simán lehet négyest vagy ötöst kapni .

2023. jún. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze vizsgák után írok egy levelet a tonak, de ezzel most picit megnyugtattatok. Nagyon szépen köszönöm!
2023. jún. 11. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!