Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha már van egy szakmám, és 18...

Ha már van egy szakmám, és 18 évesen szeretnék mégegyet, akkor ha elkezdem ugyanúgy fognak tanítani matekot/magyart/stb mintha gyerek lennék? Vagy felnőttképzésnél csak a szakmát tanítják?

Figyelt kérdés
2023. jún. 14. 23:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel 25 éves korodig még belefér egy szakma, ezért tanulhatsz tanulói jogviszonyban is. (azaz jogosult leszel ingyenes orvosi ellátásra, diákigazolványra) Ez esetben ugyanúgy tanulsz mindent és három év, de a már teljesített közismereti tárgyak alól kérhetsz felmentést. Ha hasonló helyzetű diákokból sikerülne összeszervezni egy csoportot, akkor megoldható 2 év alatt is, eleve közismeret nélkül.


A másik lehetőség a felnőttképzési jogviszony, akkor rövidített képzési idővel (jellemzően egy év, heti 2 délután) szerezhetsz szakmát. Nyilván a rövidebb képzési idő miatt ez nem ad annyi tudást, csak ha sok egyéni munkát is beleteszel még mellette.

2023. jún. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A matek nem igazán változik, a törteket gyermekként, és felnőttként is ugyanúgy kell összeszorozni..

De ez persze csak egy példa. A tantárgy maga nem változik attól mert te idősebb leszel. Persze kiegészűlhet, de azért az egy meg egy évezredek óta 2.

2023. jún. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak szakmát tanítanak, ha felnőttképzésre mész. Én is arra járok, meg már van 3 szakmám. Érettségiòta nem tanítottak nekem semmi szart, csak szakmát.
2023. jún. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amúgy is mi a francnak tanulnék én is pl matekot, mikor már leérettségiztem belőle? 😂😂

Amúgy tanulok, de szakmai számításoknak hívják, és annak a nagy része nálunk fizika, elektrotechnika.

Magyarnak, történelemnek meg abszolút semmi értelme nem lenne már. Hogy jönne a mohácsi csata az autószerelèshez? Amúgy is, mint írtam nekem van ezekből érettségim, úgyhogy ne fárasszon ezekkel már senki, elég volt 12 évig tanulni a sok baromságot.

2023. jún. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!