Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy MA végzettek! Nektek...

Pénzügy MA végzettek! Nektek a mester kézhezvétele mennyire tolta meg a karrieretek?

Figyelt kérdés
2023. jún. 15. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:
58%

Semennyire.


A PhD kézhezvétele + PhD alatt kutatási projektek révén illetve céges továbbképzéssel a programozás (python, sql, bash) és az adatfeldolgozásra / statisztikára / elemzésre használatos keretrendszerek ismerete dobta meg NAGYON a karrieremet.

2023. jún. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem mint az elsőnek.


Itthoni viszonylatban marginális előny lett volna csak egy mesterszak (bár egy marketing alapszak optikáján egy pénzügy mesterszak sokat javít), engem viszont azonnal felvettek az MBA-mmel Németországba menedzsernek. Mesterszak nélkül be se hívtak volna. (Nem pénzügy mesterszakom van, hanem MBA-m, de szerintem nagyjából ugyanaz az effekt.)


Ha komolyabb állásokra akarsz pályázni, főleg külföldre, ott mindenképpen előny egy mesterszak, és a pénzügy mesterszak az egyik legjobb, amit szerezhetsz (gazdmenről, kermarkról meg pláne).


Viszont amióta szereztem még egy data science mestert is, azóta soha nem látott népszerűségnek örvendek az állásportálokon, nem is kell pályáznom sehova, csak válogatok a megkeresések között. Ennyire értékes ma egy statisztika vagy adatanalitika MSc/PhD.

2023. jún. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat, mindenképp tanulságos, sajnálom, hogy az #1-t leszavazták.
2023. jún. 15. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!