Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemet választanátok...

Melyik egyetemet választanátok? (Debrecen-fogorvos vs. Semmelweis-gyógyszerész)

Figyelt kérdés

Nagy dilemmában vagyok, mindkettő mellett vannak érveim és ellenérveim, egyszerűen nem tudok dönteni..


Mindent összevetve ti melyiket választanátok?

Szempontok: elhelyezkedési lehetőség, fizetés, terheltség, életminőség, egyetem színvonala, budapest vs debrecen stbstb..


(A pontom mindkettőre elegendő, lakhatásom is megoldott szóval azok nem szempontok)



2023. jún. 15. 19:09
A kérdező szavazást indított:
Debrecen - fogorvosi
Semmelweis - gyógyszerész
21 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a gyógyszerész szakma sokkal érdekesebb. Más szempontból nem tudok hozzászólni :D.
2023. jún. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
fuj de utáltam a sote gytk-ra járni :D
2023. jún. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha fogorvos szeretnék lenni, akkor a fogorvosit. Ha gyógyszerész, akkor a gyógyszerészetit. Azért ez két elég távol eső szakma. :)
2023. jún. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :))


#2 Miééért? Tudnál nekem mesélni róla kicsit bővebben?


#3 Hát végülis logikus amit írsz :D Az a baj hogy nem tudom melyik akarok lenni, mindkettő vonz, mindkettő érdekel és közeleg a július, a sorrendmódosítás határideje, ideje lenne már döntenem :/

2023. jún. 15. 20:14
 5/13 A kérdező kommentje:
(Egyébként beírtam még a DE-gyógyszerészetit is, szóval 3. opcióként ott van az is)
2023. jún. 15. 20:15
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát gondolom a fogorvos egy sokkal biztosabb, stabilabb karrier, persze ha jó vagy benne, külföldön is életképes.


Ugyanakkor nem mindenki szeretne mások büdös szájában turkálni egész nap, és ha hibázol, azzal tönkreteheted egy ember életét + qva sokba is tud kerülni, ha beperel.

2023. jún. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Mik az érveid/ellenérveid?

A fogorvosinál szinte teljes mértékben garantált az elhelyezkedés, és a fogorvosok megbecsült tagjai a társadalomnak. Magánrendeléssel a fizetés is nagyon jó.


A gyógyszerészeti pedig nekem sokkal érdekesebb tudományág. Sokkal több kutatási lehetőség rejlik a gyógyszerészetben, viszont az elhelyezkedés sokkal korlátoltabb.

2023. jún. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszerészként amire számíthatsz hogy kapsz szolgálati lakást és mindig lesz munkád ha pedig helyettesítésre adod a fejed simán meg tudsz keresni havi 2 millió forintot.


És természetesen a patikai kívül ott van millió más irány is, például a klinikai gyógyszerészet ahol orvosi bértábla alapján fizetnek ki, és az ipar, kutatás és fejlesztés, stb.


Fogorvoskent mindenki azt hiszi, hogy majd vagyonokat fog keresni, de nem úgy van az. A valóság, hogy ha nem orokolsz praxist, akkor hosszú ideig csicska munkákat kell vegezned kevés pénzért. Persze ha orokolsz/van pénzed praxist nyitni, akkor oké, de (pontos összeget nem tudok mondani) az biztos, hogy a legtöbb ember messze van attol hogy annyi pénze legyen hogy praxist nyisson, főleg mégis ki menne hozzá amíg nem ismerik?!


Tehát a fogorvosi a mi baráti tarsasagunkban is nagy koppanas volt valakinek, mert amíg mi gyógyszerészként és orvosként jól éltünk, szegény nagyon csóró volt és panaszkodott, és sajnáltuk.

2023. júl. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Előttem már leírtak bár nagyon pontos dolgot, de én is összeszedem a gondolataimat.

Mindkettő képzés 5 éves, a gyógyszerészi diploma sokrétű, rengeteg helyen el lehet vele helyezkedni és garantált a munkalehetőség, hiányszakma. Mehetsz patikába állandósnak, helyettesnek, gyárba, kutatni és akár kórházba is. A bérezés kiemelkedő is lehet, patikai helyettesítéssel 1-2 millió nettó/hónap, akár kezdőként is.

A fogorvoslás egy viszonylag behatároltabb terület. de szakosodni lehet több irányba is. Társadalmilag sajnos nem annyira megbecsült, ahogy a gyógyszerész sem, mivel sokan nem tekintik a fogászokat igazi orvosnak. Kezdőként nehéz helyet találni (sok ismerősöm van ilyen körökben) és nem a legjobb fizetés, jól kell helyezkedni és kellenek ismerősök, a praxis kiépítéséhez pedig rengeteg millió önerő kell.


Tehát összefoglalva: ne menj azért fogorvosnak, mert gazdag leszel, ez egy hatalmas tévhit. Ki kell építeni egy betegkört és megteremteni magadnak mindent, kemény évek munkája, valamint kiemelkedőnek is kell lenned a szakmában, hogy téged válasszanak. Jelenleg 2 ismerősöm van aki nem talál munkát július óta. Gyógyszerészként a társadalom nem fog elismerni, a patika munka monoton és bolti eladó titulusban fogsz díszelegni, de legalább biztos helyes és jó fizetésed lesz.


Mi a fontos, a társadalmi megbecsülés (tévút, hidd el) vagy az, amit a szíved diktál? Mérlegelj, de azt válaszd, ami igazán érdekel, hogy szívvel-lélekkel tudd a szakmádat űzni 30-40 éven át.

dec. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Végül melyiket választottad?

Felvettek?

Így fél év elteltével hogy érzed, jól döntöttél?

dec. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!