Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanult valaki a PTE Egészségtu...

Tanult valaki a PTE Egészségtudományi Kar egyik levelező szakán?

Figyelt kérdés
Munka és gyerek mellett járnék oda Pestről. Amikor jelentkeztem még nem néztem utána, hogy a levelező nem úgy működik mint máshol szombaton és péntek délután vannak órák, de itt egy hónapban egy héten napközben. Ez így ugyanúgy nappali számomra. Megkérdeztem az iskolát és azt mondták, hogy kérhetem az egyéni rendet, vagyis nem kötelező csak a gyakorlati órán ott lennem. Viszont az is minden alkalommal van. Volt valaki hasonló helyzetben?
2023. jún. 21. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:
33%

"Munka és gyerek mellett járnék oda Pestről. Amikor jelentkeztem még nem néztem utána,"


A mágánéleted és az senkit nem érdekel, hogy te miért nem néztél utána, minden világosan le volt írva nem? Az oktatást bonyolító intézmény feltételezi felnőtt emberekről hogy felelősségteljesen tudnak dönteni.


"itt egy hónapban egy héten napközben. Ez így ugyanúgy nappali számomra."


Ez szintén senkit nem érdekel hogy számodra ez nappali, esti vagy kutyafüle képzés, a jogszabályban meghatározottak alapján ez univerzálisan LEVELEZŐ képzés.


"Tanult valaki a PTE Egészségtudományi Kar egyik levelező szakán?"


Igen, tanultam.


Egyéb kérdés?

2023. jún. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon empatikus vagy, köszönöm. Megtiszteltél a válaszoddal. Nagyon sok ilyen embert kitermelt a kapitalizmus, biztos szeretsz másokkal is okoskodni, flegmáskodni és jó magas lóról észt osztogatni. Lehet hogy univerzálisan levelező az ma Magyarországon, hogy hétköznap délelőtti napokon van tanítás, de valójában azokat akiknek talán a legnagyobb szükségük lenne rá nem éri el. Ezért alakult annak idején a levelező képzés. Tehát azoknak, akik már dolgoznak és hétvégén tudnak iskolába járni. Azoknak akiknek nincs jól kereső partnerük, aki eltartja őket, vagy remek családi háttérük, esetleg home office melójuk azok sajnos nem tudnak odajárni.
2023. jún. 21. 17:46
 3/3 anonim ***** válasza:

"Azoknak akiknek nincs jól kereső partnerük, aki eltartja őket, vagy remek családi háttérük, esetleg home office melójuk azok sajnos nem tudnak odajárni."


Ez szintén nem az egyetem problémája, minden jelentkező fel tudja mérni (ha csak nem csökkentett szellemi kapacitású), hogy van-e lehetősége tanulmányokat folytatni az adott intézmény által meghirdetett módon.


De azért nehogy már a farok csóválja a kutyát!


Neked kell igazodni az egyetem elvárásaihoz nem fordítva. Azért mert neked nem jó hétköznap délelőtt, még 100 másik embernek teljesen megfelel az időpont. Miattad nem fogják átszervezni a képzést és megváltoztatni az időbeosztást mások kárára. Szóval ha neked nem jó ilyen formában akkor sorry, ne menj oda. Nem fog tragédia történni, valahogy csak túlélik a hiányodat

2023. jún. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!