Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igazságügyi igazgatás alapszak...

Igazságügyi igazgatás alapszak, levelezőn, gyerekek mellett mennyire elvégezhető?

Figyelt kérdés

Munkahelyem nincs, csak kicsi gyerekekkel vagyok otthon, így szeretném levelezőn elvégezni. Mert érdekel is és mert szeretnék egy plusz végzettseget szerezni.

Kb ovodás koruak lennének mire elkezdeném. Nem tudom mennyire sok időt vesz el az ember életéből pl a joghoz képest.


2023. jún. 24. 13:03
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én elvégeztem ezt a szakot levelezőn. Közben dolgoztam is, igazából nekem az első év volt megterhelő, meg a második év első fele. Utána féltávon már sokkal könnyebbnek tűnt. Mondjuk igazából én stresszeltem túl szerintem, mert mindent hamar le akartam tudni. Minden vizsgaidőszakom első harmadában végeztem a vizsgákkal, és minden vizsgám és zh-m meglett elsőre, igaz sokat is tanultam érte. Évközben október végén elkezdtem tanulni szorgalmi isőszakban, meg egyébként is pl. polgári jogból már zh-kat írtunk az aláírásért, tehát már tanulni kellett október végétől. Egyébként félévente 3-4 vizsga volt, a többi jegymegajánlóval meg beadandóval teljesíthető tárgy volt. Igazából a főbb tárgyak a nehezebbek kicsit. A polgári eljárásjog, polgári jog, büntető eljárásjog, és az ügyvitel. Ezekre kell több időt fordítani.


Összességében szerintem óvodás korú gyerekekkel elvégezhető, sok csoporttársamnak csecsemőkorú gyereke volt, és elvégezte. Ha otthon vagy, akkor simán teljesíthető, gyerekek sem igényelnek 0-24 felügyeletet, ha oviban vannak, te otthon addig tanulhatsz. Meg este is, ha elalszanak. Valaki amúgy utolsó percen tanult mindig, és kegyelemkettessel neki is megvolt. Tanulósabb szak, mint sok más BA szak, viszont szerintem teljesíthető.

2023. jún. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!