Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bevállaljak e 3 emelt érettség...

Bevállaljak e 3 emelt érettségit ?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ez a 3 tantárgy a német, angol és a matematika lenne.


Kontextusnak annyi, hogy év elején (11.) csináltam angol előrehozottat (98%), majd most évvégén szintemelőztem(95%), mert nincs nyelvvizsgám és így legalább ingyen megkaptam a középfokút.


Matekból azért szeretnék, mert kell a többletpont, BME villamoskmérnöki lenne a cél. Németből pedig csak a 60%-ot szeretném elérni, hogy egy középfokút ingyen megtudjak szerezni.

Gondolkoztam a négy emelten is, mivel fizikára amúgy is sok szükségem lesz és mivel a németet és az angol nem fogadják el ezen a szakon így nem fogom kimaxolni a többletpontjaimat.



2023. jún. 25. 18:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
52%

"érdemesebb lenne csinálni egy német nyelvvizsgat, egyrészt mert azt nem csak Magyarországon ismerik el, mint az emelt után jarot hanem máshol is"

Melyiket hol?


"másrészt sok nyelvvizsgan nincs nyelvtan, csak a szóbeli és a writing részén nézik"

Tehát mindegyiken van.


"és ez hátha könnyebbség"

Vagy éppen nehézség...


"Az emelt angolod nagyon szép eredmény, biztos, hogy a matekod is ilyen lesz."

Ezt a varázsgömböd mondja? :DDD


"Érdemes kiszamolni hogy hogyan van több pontod"

Ez az, amivel várnia kell decemberig, mert amíg nem véglegesedik minden, addig bármi változhat a szabályozásban.

2023. jún. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőt nem értem. Amit az emelt után kap papír h egyenértékű a nyelvvizsgaval azt csak Magyarországon fogadják el, tehát hiába megy ki mondjuk angliaba ahova kötelező a nyelvvizsga az emelt angollal az nem lesz jó. Persze számít a nyelvtudas, de nagyon sok céget nem érdekel, elég nekik csak a nyelvvizsga.


Igen, mindenhol kell tudni a nyelvtan, anélkül nem érdemes nyelvvizsgara menni de szerinted nehézség hogy nincs benne 3 nyelvtanos feladat ahol az egyiknél neked kell kitalalni a szavakat, a másiknál ragozni és társai?😀 biztos vannak akik ezt hiányolják, én nem😃


Várhat decemberig, érettségire februárig kell jelentkezni, addig kell beirni miből milsen szintet akar, nyelvvizsgara pedig még áprilisban is mehet, akkor is meglesz júliusig a papír hogy sikerült e vagy sem😃 ha most B1 szinten van, akkor úgysem most fog nyelvvizsgazni

2023. jún. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
52%

"Az elsőt nem értem. Amit az emelt után kap papír h egyenértékű a nyelvvizsgaval azt csak Magyarországon fogadják el..."

Azt kérdezem, hogy pontosan melyik típusú nyelvvizsgát pontosan hol, melyik külföldi oktatási intézményben vagy melyik külföldi cégnél fogadják el. Legalább egy-egy példa érdekelne nagyon konkrétan, linkkel megerősítve. Mert hogy sok nyelvvizsga úgy próbálja magához édesgetni a leendő vizsgázókat, hogy azt állítja, magáról, hogy azt a bizonyos típust "külföldön is elfogadják", azt tudom. De ez csak mézesmadzag, hogy oda vidd a pénzedet, ha nyelvvizsgát akarsz, ne másik nyelvvizsgaközpontba. Konkrétum érdekel, hogy pontosan melyik nyelvvizsgát pontosan hol fogadják el külföldön, mert szerintem ha tényleg elfogadnák, akkor nyilván minden nyelvvizsgaközpont honlapján lenne egy lista az ilyen nevesebbnél nevesebb cégekről meg oktatási intézményekről - csakhogy még sose láttam...

2023. jún. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
55%
Ja, bocsi nem így értettem. Origon kivul az osszeset angolbol. Nézd meg a neten, és ott oda van írva hogy elfogadjak külföldön. Az IELTS egy olyan amit 2 év után újra kell csinálni mert "lejar". Csak angolbol van nyelvvizsgam meg igy a többi nyelvnel nem tudom van e olyan amit csak itthon fogadnak el
2023. jún. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"ott oda van írva hogy elfogadjak külföldön"

Hol "ott"? A nyelvvizsga-központ honlapján? :DD

Erről beszélek: az kamu! Csak duma, hogy odacsalogassák azokat, akik pénzt akarnak költeni arra, hogy nyelvvizsgájuk legyen.

2023. jún. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!