Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bevállaljak e 3 emelt érettség...

Bevállaljak e 3 emelt érettségit ?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ez a 3 tantárgy a német, angol és a matematika lenne.


Kontextusnak annyi, hogy év elején (11.) csináltam angol előrehozottat (98%), majd most évvégén szintemelőztem(95%), mert nincs nyelvvizsgám és így legalább ingyen megkaptam a középfokút.


Matekból azért szeretnék, mert kell a többletpont, BME villamoskmérnöki lenne a cél. Németből pedig csak a 60%-ot szeretném elérni, hogy egy középfokút ingyen megtudjak szerezni.

Gondolkoztam a négy emelten is, mivel fizikára amúgy is sok szükségem lesz és mivel a németet és az angol nem fogadják el ezen a szakon így nem fogom kimaxolni a többletpontjaimat.



2023. jún. 25. 18:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, úgyis csak 2-ért jár pont...
2023. jún. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

2-t fogadnak el, teljesen felesleges. BME villamosmérnöki képzésre amúgy sem olyan magas a ponthatár hogy ne lehessen bekerülni...


Teljesen feleslegesen teszel bele energiát az érettségikbe, majd az egyetemen éld ki a tanulási vágyaidat

2023. jún. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Baluba ***** válasza:
74%
Simán teljesíthető, én is megcsináltam 3-at (matek, fizika, infó), mindet 95% felettire. Ha szeretnéd az ingyen nyelvvizsgát, nyugodtan vállald be is csináld meg.
2023. jún. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
1# 2# Nem a pontok miatt akarom a németet, hanem az emelt német ha eléri a 60%-ot az egy középfokú nyelvvizsgával egyenértékű és még kitudja jól jöhet e a jövőben.
2023. jún. 25. 19:53
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Bevállaljak e 3 emelt érettségit ? ... ez a 3 tantárgy a német, angol és a matematika lenne... most évvégén szintemelőztem(95%), mert nincs nyelvvizsgám és így legalább ingyen megkaptam a középfokút."


Szóval akkor az a kérdés, hogy bevállalj-e (még) két emelt szintűt.

Most milyen szinten vagy németből?

2023. jún. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen gyakorlatilag az a kérdés.


Körülbelül egy B1 szinten.

2023. jún. 25. 21:32
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

A kérdés az, hogy mi ér neked többet: az ingyenes nyelvvizsga vagy a több pont, ami várhatóan a középszintű némettel járna?

Én tuti figyelembe venném azt is, hogy az első sikeres nyelvvizsga ára visszaigényelhető, szóval ennyire nem tepernék az emeltért.

2023. jún. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csináld. Bár a BME-n van nyelvtanulási lehetőség (hivatalosan), órarenddel összeegyeztethetetlen időpontokban indul max 3 db 12fő-s kurzus, szóval nem itt fogsz nyelvet tanulni.
2023. jún. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyelőre B1 szinten vagy, akkor emiatt is túl korai még a kérdés, meg amiatt is, hogy a pontszámítási tudnivalók is csak decemberben válnak majd véglegessé.

Ami biztos, az az, hogy ha bármilyen szinten érettségizni akarsz németből, akkor egyelőre folyamatosan tanulnod kell, hogy ne kezdjél el visszafejlődni.

Egyelőre tanuld, aztán majd januárban csinálj meg pár emelt szintű feladatsort is meg közepet is, hogy lásd, melyiken kb. hány százalékot érnél el, és akkor kalkuláld majd ki, hogy melyikkel fogsz jobban járni várhatóan.

2023. jún. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%
Nem rossz ötlet de szerintem érdemesebb lenne csinálni egy német nyelvvizsgat, egyrészt mert azt nem csak Magyarországon ismerik el, mint az emelt után jarot hanem máshol is, másrészt sok nyelvvizsgan nincs nyelvtan, csak a szóbeli és a writing részén nézik és ez hátha könnyebbség. Az emelt angolod nagyon szép eredmény, biztos, hogy a matekod is ilyen lesz. Érdemes kiszamolni hogy hogyan van több pontod, egy emelt vagy egy közép nemettel, illetve elsősorban megcsinalni pár emelt német feladatsort, hogy hogyan is sikerül. Nálunk nagyon sokan mentek el anno emelt angol, emelt franciara magabiztosan és a feléjük vagy a szóbelivel rontotta le az egészet vagy már az írásbeli se ment ugy, így úszott a nyelvvizsga. Megítélésem szerint (van egy kozep és egy felsőfokú angol nyelvvizsgam is, most készülök a közép franciara) a középfokú nyelvvizsga könnyebb mint egy emelt érettségi
2023. jún. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!