Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri rendőrtizsthelyettes...

Megéri rendőrtizsthelyettes képzést végezni egyetem helyett, ha mind kettőre lenne lehetőségem?

Figyelt kérdés

Gyms megyében lakom. Jelenleg gépésznek tanulok, de nem fogott meg a szakmám, mindigis vonzottak az egyenruhás szakmák. Családban is van rendőr (nyomozó) de ők is nagyon le akarnak beszélni erről.

Kérdésem lényege, hogy mennyi előnnyel járna a diploma az adott szakképzéshez képest (érettségire épülő 2 éves rendőrtiszthelyettes képzés) illetve részletesebben a tiszthelyettes érdekelne milyen rendfokozatban kezdenek, mennyi az illetmény és az előrelépési lehetőségek jók-e.



2023. jún. 27. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Vármegye :). Diplomával a tiszhelyetteshez képest nem örmesterként hanem tisztként, hadnagyként végzel automatikusan(nappalin). Őrmester ha 25év alatti vagy akkor 310k a nettó kb. Viszont azt csináltatnak meg veled amit akarnak, tőled várják el a munka nagyrészét, cseszegetnek,ellenőriznek és mindenért is te vagy a hibás. De a legnagyobb hátrány hogy egyáltalán nem garantált hogy te oda fogsz kerülni ahova szeretnél 2 éves képzés után, ugyanis a BRFK igen csak szívja a friss őrmestereket. Ha tényleg ez érdekel akkor inkább egyetem +2 év de megéri, ugyanis azért hogy csak ott tanulj kapsz havi 260k nettót és "csak" tanulni kell. Egy hátulütője van amit nem nagyon hangoztatnak hogy ha felvesznek az első nap eléd tolnak egy szerződést hogy a suli után még 10 évig köteles vagy ott dolgozni és ha közben meggondolod magad akkor fizethesz milliókat vissza, de ha tényleg egyenruhába "élethivatásba" gondolkodsz akkor ez nem probléma. Egyetem megéri, ha tutdod azt válaszd.
2023. jún. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Eléggé tetszik ez az irány igen, de nem biztos hogy szeretném magam 15 évre kotelezni hiszen annyit még nem tudok róla, nem voltam benne. Arra van lehetőség szerinted hogy pl a 2éves képzés után mondjuk 5 év szolgálat után beiskoláz a "cég"? Feltéve ha tényleg tetszik és ott is maradnék
2023. jún. 27. 14:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze van rá lehetőség hogy tiszthelyettesként 3 éves nappalira visszagyere csak annak azaz egy hátránya, hogy az esetek döntő többségében nem kapsz automatikusan hadnagyi rendfokozatot, hanem helyette éveket kell várni mire megkapod, ez a jellemzőbb. Van olyan (ritka) aki egyből vagy 1-2 éven belül megkapja, de van olyan is aki elvégezte az egyetemet és 8 évvel késöbb nevezték ki tiszté.
2023. jún. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!