Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy kell értelmezni a kapacit...

Hogy kell értelmezni a kapacitásszámot az egyetemeknél?

Figyelt kérdés

Próbálok az előző évekből kalkulálni, mivel idén szakonként nem lehet tudni a férőhelyek számát.

Tavaly a Semmelweis Egyetemen a felvehető kapacitásszám összesen 3202, de ha összeadom szakonként, akkor csak 2386 meghirdetett hely volt.

Ezt nem értem.



2023. jún. 29. 09:04
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Az előző évek statisztikáiban benne van, hányan jelentkeztek és hányat vettek fel.

Egyébként külföldiek is tanulnak itt.

2023. jún. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
19%

Egy szakra a kapacitás 100 ember.


A jelentkezők pontjai alapján 500-429 pontja van 85 embernek, 500-428 pontja van 105-nek. Akkor felvesznek 85-öt.


Minden szakon végigmegyünk így, akkor kijöhet ekkora különbség.

2023. jún. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

De én nem a felvettek számát adtam össze.

A MEGHIRDETETT helyek számát néztem szakonként, ehhez képes a MEGHIRDETETT összes kapacitást egyetemi szinten.

Nézzétek meg. Összes kapacitás 3202, de ha összeadom a meghirdetett helyeket (pl.általános orvosi szak 100<415, ápoló 15<120, stb.) Ha a maximális számokat összeadom, csak 2386.

Tehát nem a FELVETTEKET néztem.

2023. jún. 29. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!