Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ELTE-re jelentkeztem de...

Az ELTE-re jelentkeztem de félek, hogy a kollégiumba nem vesznek fel.. Szociális alapon szinte semmi baj nincs, azonban rettentően messze lakok az egyetemtől (245km-re). Mennyi esélyem van? Tippek pontszerzéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2023. jún. 29. 22:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségi pontszámod hogy áll?


Ahogy írtad elég messze laksz, plusz ha elég erős pontszámot hoztál össze, akkor nem kell túlzottan aggódni.


A "tipp" csak annyi, hogy minden papírt adj le, szociális tekintetben is, kitudja, hátha jár plusz pár pont valamiért, ami felett elsiklottál.

2023. jún. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Az egyetemre 370 pontom lett


érettségi pontszám az 180 amire 4 pontot kapnék (ha az angolt és a törit számolom)

2023. jún. 30. 17:05
 3/14 anonim ***** válasza:

Tippet nagyon pontszerzessel kapcsolatban nem tudok adni mert kiskapu nagyon nincs ugyebar, vagyis max akkor ha esetleg ugye nagyszulokhoz vagy bejelentve akiknek nem olyan magas a nyugdijuk de ha meg most jelentkeznel at a lakcimukre mar az mindegy lenne, mert nem lesz meg a 3 honap.


Testver van esetleg aki tanul? Arra is jar pont , illetve ugye ha allamira vesznek fel az plusz 7 talan mar nem emlekszem pontosan. ELTE koliba mindig is iszonyu nagy versenges volt/van/lesz tekintve a hallgatok es a ferohelyek szamat.


Hany pontot szamoltal ossze magadnak egyebkent nagyjabol?

2023. júl. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nagyszülőkre sajnos már nem számolhatok, de igen már elég késő lenne.


Bátyám levelezőn van Debrecenbe, ahogy néztem rá nem kapok pontot sajna.


Nagyjából 25 pontom van ha mindent, amit számoltam beleszámolnak.


Egyébként azt nem tudtam, hogy államira jár a 7 pont..

2023. júl. 1. 21:52
 5/14 A kérdező kommentje:

Egyébként a bérlakásokról is hallottam (azt hiszem így hívják), hogy az egyetem állja a nagy részét.


Erről nem tudsz esetleg valamit?

2023. júl. 1. 21:55
 6/14 anonim ***** válasza:

Oszinten emlekszem hogy volt ra tamogatas, vagyis bizonyos osszeg ha koliba nem vesznek fel es alberletbe kenyszerulsz, de szerintem ez mar nem jar, viszont biztosit kozvetitoket maganszallasokhoz ( tobb szobas alberletek kedvezobb aron mint az atlag pesti szoba lehetosege de itt is fel kell kotni a nadragszijat, mert igy sem olcso…) illetve ott van meg a magankollegium lehetosege ( meg mindig olcsobb talan mint egy sima alberletben levo szobara kolteni), de maga az elten levo lakhatasi tamogatas legjobb tudasom szerint megszunt.



Oszinte leszek 27 pont szerintem edes keves az elmult evek ponthatarait nezve, de igen allami osztondijas formaban valo kepzesre +7 pont , onkoltseges azt hiszem +3 erre mar nem emlekszem reg voltam elsos, illetve felsobbeveskent is jobb a minel jobb atlag termeszetesen.



Igazabol nekem egy szaktarsam hasonlo helyzetben volt mint te, muszaj volt alberletbe meghuznia magat, mert eselytelen volt hogy feljarjon heto 2-4 alkalommal.



25-30 pont felsoeves felvetelire altalaban elegendo, viszont elsoeveshez edes keves ha jol emlekszem az utolso par evben sem volt soha 35 alatt a ponthatar ( de javitson ki valaki ha tevedek)

2023. júl. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Uhhh én is ettől féltem, hogy kevés lesz☹️

A magánkolit az egyetemtől kell érdeklődni?


Azt nem tudod, ha csúsztatok egy félévet és utána esetleg 2. félévbe megint megpróbálnám? Vagy arra nincs lehetőség?

2023. júl. 2. 07:55
 8/14 anonim ***** válasza:

Egyetem függő, hogy a tavaszi félévben van e lehetőség koliba jelentkezni, addig a magán koli jó lehet, igaz sokkalta drágább, de ha nincs más lehetőség.


Magán kolikat személyesen tudsz keresgélni és amelyik szimpatikus jelentkezni majd egy jogviszony igazolással.

2023. júl. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépeen a válaszodat!
2023. júl. 3. 09:33
 10/14 anonim ***** válasza:
Ahogy elottem is irtak : magankolit szemelyesen tudsz csak keresni, elten pedig max varolistara tudsz jelentkezni, mivel nem felevente van felvetel, hanem szeptemberben van csak konkret felvetel, igy max varolistara tudsz jelentkezni tavaszi felevben is, aztan ha van ures hely akkor a kolis igazgato ir egy szerelmeslevelet hogy felszabadult hely miatt mehetsz a koliba
2023. júl. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!