Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelezőn az ELTE, a Károli...

Levelezőn az ELTE, a Károli vagy a Pázmány lenne jó jogra?

Figyelt kérdés
Az ELTE szimpatikus nekem, mert nincs egyházjog, meg a legszínvonalasabb elvileg, bár egyesek szerint csak külsőség. Viszont parázok az ELTE két féléves közgazdaságtantól. Pázmányon is láttam hasonlót, de ott a közig szervező végzettségem miatt lehet elfogadnak sok tárgyat és 8 félévre rövidül, legalább is ilyet láttam a honlapon. De lehet pázmányon se fogadnak el semmit, mert mintha azt írták volna, hogy ez azokra érvényes, akik 2015/16-ban már első évesek voltak, én viszont csak 2016-ban kezdtem az NKE-t. Pázmányon meg Károlin az egyházjog is zavar, bár egy volt hallgató szerint ott már a köszönés négyes, pár mondat meg ötös vizsgán. Az Eltén viszont többektől hallottam, hogy kegyetlenek, a közgazdaságtantól félek ott leginkább. Egyáltalán miért kell közgazdaságtan egy jogásznak? Remélem nem veszik komolyan annyira.

2023. jún. 23. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Levelezőn én mindenképp a Károlit ajánlom. ELTE-n vért izzadnál és nem garantált, hogy 5 év alatt el tudod vêgezni.
2023. jún. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

"meg a legszínvonalasabb elvileg,"


Enbek a kamu maszlagnak ne dőlj be. Jogon a "színvonal" annyit tesz, hogy ugyanabból a jelentéktelen, semmire se való tárgyból jobban megszivatnak, mint máshol. Károli a legjobb levelezőn, joghoz úgy is kapcsolatok kellenek, hiába vannak sokan odáig, hogy ez nem igaz, meg az ELTE Summa Cum Laude diploma így meg úgy.... ez mind baromság. Másnak is van Summa Cum Laude diplomája, szóval ezzel senki se emelkedik ki annyira, sokkal fontosabb, hogy a felesleges szivatás helyett egyetemi évek alatt is tudjon az ember kezdeni magával valamit, és ne azon legyen elfoglalva, hogy épp valami töltelék moslék tárgynak az 500 beugróját magolja, amiből sose használ majd semmit később úgysem. Ehelyett ha van energia gyakornokoskodni, dolgozni jogi területen, többet ér sokkal.

2023. jún. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Egyáltalán miért kell közgazdaságtan egy jogásznak?"


Sose hallottam, hogy valaki ettől félne, ez kb. a legjelentéktelenebb tárgy. Félj csak nyugodtan a római jogtól inkább, meg a jogbölcselettől, esetleg a polgári eljárásjogtól. Közgazdaságtanon jogon nincs matek. Nekünk pl. két számot se kellett összeadni, csak az elmélet.

2023. jún. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Figyelmedbe ajánlom a #4 hozzászólásomat az alábbi kérdésre:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2023. jún. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a Pázmányon közgazdaságtanból vizsgáztam a jogon. Semmiség volt, attól ne félj. Az egyházjog (Kánonjog) sem vészes, alap dolgokat kell csak tudni. Azt hiszem ez 3 féléves tárgy volt. A római jog sem nehéz, csak nagyon sok az anyag, de teljesen érthető. Amitől tartani lehetne, az talán az államelmélet(legalábbis mert nekem nagyon nem fekszik a filozófia), az nagyon száraz. A Károli a leggyengébb. A Pázmányon sem elnézőek a szóbelin, nagyon sok embert megvágtak, amikor én jártam oda.
2023. jún. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ELTE-n vagyok levelezős. A közgáz volt a leggyengébb tárgy kb. :D ellenben a róma és az alkotmányjog… :D juhú…. :D közgázt simán kimásoltam előző vizsgákból, na a róma már más 🙄 ott idő sincs ilyenekre. Nehezek a kérdések, mindent latinul, minden témakörből és kb nulla idő gondolkodni. Alkotmányjog 2 részes vizsga belső ponthatárokkal. Mind a két résznek meg kell lennie a minimumnak (talán 60% volt ha jól emlékszem), egyik fele elmélet - ez még oké is, másik fele jogeset megoldás - na ez már nem. És lazán nem érdekli őket a 99%-os bukási arány ☺️ max kiírnak még egy vizsgát (vagy nem).
2023. júl. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!