Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen MSC-t ajánlatnátok?

Milyen MSC-t ajánlatnátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg gazdálkodás és menedzsmentet hallgatok, 1 évem van hátra.

Milyen MSC-t ajánlatnátok? Szeretek számolni, excelezni, szeretem a kimutatásokat, viszont kommunikálni is szeretek.

Jelenleg beszerzőként dolgozok főállásban egy multinacionális cégnél, viszont nem feltétlenül szeretnék ebben a pozícióban maradni.

Ahogy nézegettem az MSC-ket, illetve elhelyezkedéseket így leginkább a pénzügy MSC felé hajlok.

Mit ajánlanátok még?



2023. jún. 30. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pénzügy Msc a leghasznosabb szerintem is, esetleg Biztosítási és pénzügyi matek, de szerintem a Pénzüggyel könnyebb dolgod van elhelyezkedni akár magasabb poziban is.
2023. jún. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Gazdasági Msc-k közül szerintem is a pénzügy az egyetlen értelmes választás, ahogy elnéztem, a te esetedben meg végképp.
2023. jún. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A pénzügy MSc valóban egy biztos választás, dolgozhatsz vele controllerként, pénzügyesként, stratégián, befektetéseken, és nagyon jól jön ez a tudás egy csomó más helyen: logisztikán stb.


Mivel gazdálkodás és menedzsment az alapod, ezért egy marketing MSc is szóba jöhet, mert írod, hogy szeretsz kommunikálni, és rengeteg féle marketinges állás van, ahol mindenféle kreatív skilleket tudsz hasznosítani pl. piackutatás, termékfejlesztés, szegmens menedzsment, termékmenedzsment, árazás, brand menedzsment, digitális marketing, e-commerce stb.


A pénzügy MSc-t erősebbnek mondják, de a marketing pl. számomra érdekesebb.


Nagyon jó ötlet adatelemzést, adatanalitikát tanulni, pl. ELTE Survey statisztika és adatanalitika, vagy a Corvinuson üzleti adatelemzés szakon, vagy még amit találsz ebben a műfajban, akár külföldön (Hollandiában szuper 1 éves mesterszakok vannak e témában is). Mivel az adat az új arany, ahogy mondják, ma már elvárt minimális data literacy, a pénzügy MSc mellett ezt mondanám még nagyon jónak.


Amit az első ír, a biztosítási és pénzügyi matek, az egy minősített esete az adattudománynak, kemény matek, de értelemszerűen ez is nagyon jó.


Aztán egy szokásos dolog még elmenni dolgozni (de te már úgyis dolgozol) és 2-3 év múlva egy normális MBA-t betolni mesterszak helyett vagy gyanánt. Magyarországon a Corvinus MBA-t mondanám olyannak, ami valamennyire elfogadható, de sokan végeznek a BME MBA-n is. Az MBA lényege az esettanulmányok feldolgozása angol nyelven, ezen azért elég sokat lehet tanulni és rálátást nyersz egy csomó más iparágra is (nálunk az MBA-n volt a tejipartól kezdve a gyorsétterem-láncokon keresztül nem is tudom... valami 30-40 iparági esettanulmány). Vannak pénzügy központú specializált MBA-k is, ezek szerintem többet érnek mint a sima pénzügy mesterszak. Az MBA-n pont annyi pénzügyet tanítanak, amennyi egy menedzsernek szükséges, csak jobban.


Azután volt még egy kollégám, aki gazdmen alapszakról alk. közgáz mesterszakra ment, az is egy badass lépés, sok értelme nincs a gyakorlatot tekintve, viszont okosabb leszel tőle.


TL;DR: pénzügy, adatelemzés vagy egy jó MBA a legjobb opciók szerintem.

2023. jún. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tartalmas válaszokat.

És melyik egyetemet ajánlanátok Pénzügy MSc szempontjából? Illetve mennyire nehéz bekerülni az adott egyetemeken?

2023. jún. 30. 21:03
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

ELTE, szerintem itt vannak a legjobban kialakítva a mester szakok.


Hát ha megy a matek, valszám, kisebb számítások, illetve a szövegértés akkor sima :D

2023. júl. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!