Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Survey statisztika és adatanal...

Survey statisztika és adatanalitika mesterszak mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Alapképzésen volt lineária algebra, analízis meg programmozás, de egyikben se voltam kiemelkedő (az utóbbinál az volt a baj, hogy cpp-t nyomtak belénk, és az kiábrándított). Viszont matek az nagyon nem volt vészes, amikor nagyon nagy erőfeszítést tettem, akkor átmentem 3assal is, ami lehetett voln akár 4es is. Viszont pythont tervezek tanulni most ősszel, hogy sql tudásommal kibővítsem a tudásom.

Szeretném tudni, hogy maga a szak mennyire nehéz, feltéve, hogy heti 20 órát dolgoznék, de azért a szabadidőmet ráfektetnék a tanulásra? Illetve a felvételin láttam, hogy szóbeli az egész, láttam a tételsorokat, neten is van ami ki van dolgozva, mennyire nehéz oda bekerülni?


2023. júl. 11. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ennel a szaknál mindegy is, hogy mennyire nehéz, azt se tudják róla, hogy micsoda meg mire való, még ha keresett is. Egy kocsmába ha támasztod a pultot, és elkezdesz beszélgetni, kérdezgetik mit végeztél, és egyáltalán el tudod mondani két sör után ennek a szaknak a nevét, már az teljesítmény. Ha egy szak neve több, mint egy szó, azzal aligha menőzhetsz, mintsem ha azt mondanád, hogy orvos, mérnök, informatikus, közgazdász, gyógyszerész stb. vagy. XD
2023. júl. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Hadd segítsek: adatelemző, adattudós, vagy egyszerűen csak magyarosan "data scientist". Egyébként ennek a szaknak két fő bemeneti szakja van: szociológus és marketing közgazdász. Úgyhogy továbbra is mondhatod magadról azt, hogy szociológus vagy vagy közgazdász.


Mint ahogyan a "gazdaság- és pénzügymatematikai elemző" (GPME) szakos is csak azt mondja magáról, hogy közgazdász (láss csodát!); és a "biztosítási és pénzügyi matematika" szakos is azt mondja magáról, hogy aktuárius.


Egyébként nem hülyeség a felvetésed, mert én is ilyen szakot végeztem, és data scientistként is dolgozom, és ha magyarul megkérdeznek, én is mindenféle kerülő elnevezéseket szoktam mondani, mert az "adattudós" olyan hülyén hangzik, a "data scientist"-et nem értik, úgyhogy van, hogy én is csak azt mondom, hogy közgazdász vagyok és kész.


Kérdező milyen alapszakod van? Nem erre a szakra jártam, ez a szakma tanulós, de én is munka mellett toltam végig egy hasonlót (csak ennél nehezebbet).

2023. júl. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Második. Molekuláris bionika mérnökit
2023. júl. 13. 13:30
 4/4 anonim válasza:

Én még akkor jártam ide, amikor még csak survey statisztika volt és nem volt specializáció sem (2015-2017 között), de én nem találtam nehéznek, igaz, tanultam. Viszont azzal együtt, hogy elég jó jegyekkel, szinte csúszás nélkül csináltam meg (egy tárgyat csúsztattam, nagyon nem volt jó a tanár, utána más lett),én úgy érzem, nem sokat tanultam, gyakorlati képzés szinte semmi (a programozást kivéve), konkrétan nem tudom, hogy kell statisztikai modellt csinálni, hogy az jó is legyen. Szóval én azt tanácsolom, hogy az ember menjen el minél hamarabb gyakornoknak egy olyan helyre, ahol tanulhat is valamit a gyakorlatról. Vagy persze el lehet helyezkedni utána másban is, ahol ez nem annyira szükséges.


Amúgy bármilyen gazdasági szakról lehet menni, csak pótolni kell néhány tárgyat, én előtte nemzetközi gazdálkodást tanultam a BGF-en.

2023. aug. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!