Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Survey statisztika és adatanal...

Survey statisztika és adatanalitika - Data Science terület?

Figyelt kérdés

Sziasztok! ELTE Statisztikai mesterszakát fontolgatom, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem elsősorban olyanokhoz, akik ott tanulnak. Tényleg olyan jó minőségű a képzés, mint amilyennek reklámozzák? Piacképes tudást ad? Szintén fontos lenne, hogy szeretnék mellette dolgozni is, mennyi óra fér bele mellette? 40 órás munkavégzés gondolom kizárt?


Fontos tudni, hogy elsősorban Data Scientist karrier lenne a cél, ennek fényében minősítsük a szakot. Közgazdász és Gazdaságinformatikus alapszakok után mennék rá, mert úgy érzem ezen a területen elengedhetetlen kb MSc, az IK Data Science specializációja pedig túl drága számomra. Olyanok véleményét is nagyon szívesen meghallgatnám, akik nem itt tanultak/tanultak, de jártasak a témában. Megéri a 2 év nappalit itt eltölteni? Esetleg egyéb opciók, ami jó lehet Data Science irányba?


Itt található a tanrend:

[link]



2020. jún. 10. 00:09
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Hú, ezen én is sokat gondolkodtam. Bár innen-onnan hallom meg látom, hogy nem kötelező az mesterképzés, de azért jó, ha van. De az árakat még nem néztem, még odébb van nekem a döntés ezügyben. Mennyibe kerülne az IK Data Science specializációja?
2020. jún. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a pénz a kérdés, akkor miért nem csinálsz valami neves certification-t adó online kurzust? Magyarországon annyira még nem menő, de online is elég jó képzések vannak, akár neves egyetemektől, cégektől.

Ezt itt a Hopkins képzése:

[link]

És ott van az IBM képzése:

[link]


Ezek általában olcsóbbak szoktak lenni, mint az offline egyetemi képzések. Igaz, drágább, mint mondjuk egy udemy, de jobban elismert papírt is adnak.

A papírt ugyanúgy fel tudod tüntetni a CV-dben, szóval ezzel nincs gond, és azért jól is néz ki néha, ha valami Hopkins vagy IBM papírod van.


Nekem még van ingyen félévem, szóval az Msc-t is tudom majd ingyen csinálni, de én is néztem magamnak egy Stanford-os képzést.

2020. jún. 10. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1: 3000 euró / félév

2: Tisztában vagyok vele, hogy milyen jó online kurzusok vannak, csináltam is már 1-2-t. Azért éreznék fontosnak egy 'rendes' mesterszakot, mert például linkedint böngészgetve egy darab Data Scientistet sem láttam mesterdiploma nélkül. Meg álláshirdetéseknél is úgy látom, hogy általában Msc-t vagy akár PHD-t kérnek. Te nem így látod a helyzetet?

2020. jún. 10. 10:51
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Te meg is nézted, hogy mennyi ténylegesen a Hopkins képzése? Ha regisztrálsz és belépsz, akkor amikor az "enroll"-ra nyomsz, akkor kiírja, hogy havi 49 dollár. Nekem a félév 6 hónap, vagyis 300 dollár. A gyakran ismételt kérdések alatt pedig azt írják, hogy általában 3-6 hónap alatt végez a többség, vagyis 150-300 dollár összesen.

Mint mondtam, ezek a képzések lényegesen olcsóbbak.

Engem a machine learning érdekel, de én is hasonlóan tapasztalom. Sokszor kérnek Msc-t, de ez nem jelenti azt, hogy nem mennél nélküli semmire. Egy másik területen nekem az egyik ismerősöm attól függetlenül, hogy megfelel-e a kiírásnak, jelentkezik, és a mostani munkáját is olyan helyen kapta, ahol nem felelt meg az álláshirdetésben leírtaknak.

Ha van olyan tudásod, akkor valószínűleg nem fog számítani. Ezt a tudást pedig nem csak Msc-n lehet megszerezni.

2020. jún. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezeknél a tanfolyamoknál (Hopkins, IBM) hogyan megy a számonkérés?

Mert oké, gondolom az anyagot odaadják videón meg jegyzetekkel, és akkor a végén van egy online teszt? Azon kell megfelelni? Lehet ismételni? Mennyire nehéz?

2020. jún. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában kvízekkel történik a számonkérés. A Hopkins-os képzésnél ezt könnyű megnézni. Rámész a kurzusokra, ott 10 darab lesz felsorolva, kiválasztasz egyet, és a silabusznál látszik hetekre lebontva, hogy x videó, y olvasmány, z kvíz.

Én úgy tudom, hogy bármennyiszer lehet próbálkozni, viszont sokszor magas a minimum követelmény, pl. 80%.

Mivel az említettek közül egyik képzést sem csináltam, így nem tudom, hogy ezeknél a képzéseknél mi a helyzet. Viszont a coursera ad egy ingyen hetet, vagyis kipróbálhatod, hogy hogy megy neked. (Illetve sokszor van olyan, hogy ingyen hozzáférsz a teljes anyaghoz, fizetni a certification miatt kell.)

2020. jún. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

A kérdésre válaszolva: a survey statisztikára döntően szociológia (vagy más, ELTE-TáTK alapszakos) diplomával szokás menni, ezért az ott végzettek jelentős része piackutató cégeknél helyezkedik el a diplomaszerzés után. Közgazdászként és gazdaságinformatikusként jobbak ennél az lehetőségeid, hiszen rengeteg olyan helyre pályázhatsz, ahová eleve csak közgazdászok jelentkezését várják. Ezért ez komoly versenyelőny a többi hallgatóhoz képest, ha így kerülsz be a szakra (a feleségem is így volt). Az erős exceltudás elvárt a szakon, ezen felül SPSS-t, Python és R-t oktatnak (+egy kis STATA-t is), de itt Data Scientist leginkább csak úgy lett valaki, hogy a diplomaszerzést követően olyan cégnél helyezkedett el, ahol nagyon jól meg kellett tanulnia programozni/adatot elemezni. Ha csak a képzést magát vesszük, szerintem nem jelenthető ki, hogy erre a karrierre hatékonyan fel tud készíteni, de nyilván a programozási ismeretek elsajátítása gyakorlatilag mindenhol önálló munka eredménye. Az én meglátásaim szerint több jó Data Scientist kerül ki a villamosmérnök, a mérnökinformatikus, vagy a programtervező informatikus, vagy akár csak a közgazdasági elemző MSc-ről, mint a survey statisztikáról.


Egyébként a képzés - leszámítva a TáTK-s szociológia-agymosást - jó minőségű, sok jó helyen el lehet helyezkedni az ott megszerzett tudással. Ha bírod a matekot, akkor azért vannak erősebb szakok is ennél, de statisztikust csak itt képeznek. Van, aki a szak mellett meg tudja oldani a munkavégzést, de a heti 40 óra egyáltalán nem jellemző. A feleségem heti 20-25 órában dolgozott mellette (rugalmas munkaidőben és részben otthonról), ez nem akadályozta a tanulmányaiban.


A fenti Data Scientist képzéseknek/kurzusoknak nem lesz helyettesítője a survey statisztika szak, annak is érdemes lehet ezekre beiratkoznia, aki ezt az MSc-t már elvégezte.

2020. nov. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!