Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit válasszak? Munka vagy...

Mit válasszak? Munka vagy főiskola?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok.

Szerb nyelven tanulok, ami nem

anyanyelvem. 4 évem ment rá az egyetemre, de nem megy.


A professzorok azt mondták, hogy menjek át inkább főiskolára, mert "kár a tudásomat és a szorgalmamat veszni hagyni".

(Van is egy ahol magyar nyelven tanulhatnám, amit most tanulok).


De nem hiszem, hogy a szüleim támogatnának benne. A párom, a testvérem, a barátaim annál inkább unszolnak, hogy miért nem megyek át.


Nem tudom mit tegyek, hogyan mondjam el, vagy hogy érdemes e egyáltalán belekezdeni?



2023. júl. 11. 20:53
A kérdező szavazást indított:
Hagyjam abba a tanulást.
Harcoljam ki a főiskolát.
21 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
Nem tudnál átjelentkezni magyar egyetemre, és beszámíttatni az eddig elvégzett tárgyaidat?
2023. júl. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
Mit dogoznál? Ahhogy kell diploma?
2023. júl. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Gimnáziumot végeztem.

Ha nem akarok robotolni 12 órát,akkor kell egy főiskola vagy egy egyetem.

És a gépészet a mindenem.

2023. júl. 11. 21:41
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen tanulj, hosszabb távon sokkal kifizetődőbb lesz mintha dolgoznál
2023. júl. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
#3: Hát ezzel a hozzászólásoddal lényegében megválaszoltad önmagadnak a kérdést. Nem vitás, hogy érdemes volna diplomát szerezned, és inkább most, fiatalon, mint később. Egyébként például Szegeden is van gépészmérnök képzés, a pótfelvételi eljárásban még jelentkezhetsz, külhoni magyarként államilag támogatott képzésre is, azaz ingyen tanulhatsz, akár nappalin, akár levelezőn. Legalábbis most megnéztem és tavaly meghirdettek államis helyeket is oda a pótfelvételin.
2023. júl. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Igen, a baj csak ott van, hogy szüleim közül csak édesapám támogatna, édesanyámnak már "elege van belőlem, meg hogy nem csinálok semmit" és úgy van, hogy dolgozzak, mert akkor "haszon van belőlem".
2023. júl. 11. 23:48
 7/19 anonim ***** válasza:
81%
Akkor old meg ezt a problémát.
2023. júl. 12. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
#6: Ha nehéz is, néha az embernek ki kell állnia magáért, a saját jövőjéért. Nem lehet mindig mindenki elvárásainak megfelelni, különben az egész életed arról fog szólni, hogy mindig mások döntenek helyetted, és hidd el, sokszor még a jóakaróid is tévesen látják a helyzetet. Teljesen világos, hogy hosszabb távon mindenki akkor jár jól, ha diplomát szerzel. Néha fel kell vállalni a konfliktusokat az életedben, akár a szülőkkel vagy barátokkal is, ha jót akarsz magadnak. Ráadásul idővel anyukád is meg fog nyugodni, ha az új helyen lediplomázol és sikeres ember leszel, rendes jövedelemmel. A jövőd a tét, úgyhogy állj ki magadért.
2023. júl. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
6# az gáz... diákmunka/részidős állás esetleg?
2023. júl. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Főiskola... hosszútávon az a kifizetődő.
2023. júl. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!