Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemi szakot válassz...

Milyen egyetemi szakot válasszak, ami később megfizetődő külföldön?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jövőre érettségizem, még mindig nem tudtam eldönteni hogy merre tovább.

Milyen szakra menjek tovább, amit jól megfizetnének, ha külföldre mennék dolgozni?

Bevétel szerint szeretnék választani, kimagasló keresettel.


Értelmes hozzászólásokat kérek.



2015. okt. 27. 18:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Programozó, gyógytornász, orvos, gyógyszerész...és a legtöbb mérnöki szak.
2015. okt. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Még annyit kérdeznék, hogy ezek külföldön milyen fizetést takarnak?

2015. okt. 27. 19:55
 3/15 anonim ***** válasza:
Menj külföldre tanulni, merj lépni a célod felé, ha már úgy is külföld a cél legalább láss bele egy picit abba a világba, hidd el teljesen más mint ez a posvány.
2015. okt. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ebben biztos vagyok, de jelenleg nincs annyi pénzem amiből fedezni tudnám a kint tartózkodásom. :)
2015. okt. 27. 21:19
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

"Bevétel szerint szeretnék választani, kimagasló keresettel. "


Inkabb olyat valassz ami erdekel. Nincs attol nagyobb kinszenvedes mit olyat tanulni es csinalni ami untat vagy egyenesen taszit.

2015. okt. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
2015-ben véleményem szerint már háttérbe szorulnak az ilyen igények. Számomra az a lényeg, hogy nagyon jól fizessen. Olyan szak nincs számomra ami untatna, vagy taszítana.
2015. okt. 27. 21:46
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

"2015-ben véleményem szerint már háttérbe szorulnak az ilyen igények"


Dehogy szorulnak. De nekem vegul is mindegy, te biztosan jobban tudod 17 evesen.

2015. okt. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Szakmát már végeztem, tehát helyesbítenék : 20 vagyok.

Másrészről a szövegértelmezéssel látom gondba vagy.

Nem a kioktatást kértem egy teljesen más témáról, hanem véleményt egy másikról.

Ha pedig neked van kedved vakulásig dolgozni, és kemény egyetemre járni havi 200 alatti fizetésért, gratulálni tudok.

2015. okt. 27. 22:36
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

nem erted. A fentebb felsorolt tippek, a programozo, orvos, gyogytornasz meg a mernok egymastol totalisan kulonbozo szakmak, teljesen mas hozzaallast, kepessegeket, motivaciot igenyelnek. Hiaba akarsz orvos lenni, ha utalod az embereket es elajulsz a vertol, es hiaba akarsz mernok lenni egy egy cseppnyi muszaki erdeklodes sem szorult beled, akkor mar az egyetem is kinszenvedes lesz, el sem fogod tudni vegezni.


Ezert kell elobb azt tisztazni mi erdekel. Az meg nem tisztazas hogy mindegy mi csak sokat fizessenek.


A masik kerdesed is totalis naivitasrol arulkodik, amikor azt kerdezed hogy mennyit keresnek a fenti szakmak kulfoldon. ezt nem lehet megmondani, nincs olyan hogy informatikus fizetes, vagy mernok fizetes. Mernoki munkakorbol ezerfele van, es a fizetesek rettento modon szornak beosztastol, munkakortol, feladattol, tapasztalattol, orszagtol, regiotol fuggoen, akar tobbszoros elteresek is lehetnek. En ismerek olyan mernokot aki nem keresi meg a netto ketezer eurot, meg olyat is aki megkapja a hatezret. Pedig mindketto mernok, raadasul ugyanott is vegeztek. Akkor melyik a mernoki fizetes?


Informatikusoknal detto, ott talan meg nagyobbak is lehetnek a kulonbsegek.


es akkor meg arrol nem is beszeltunk hogy szerintem vajmi keves fogalmad van rola hogy pl. havi 3000 euro nettoban milyen eletszinvonalat tesz kulfoldon lehetove. Forintba atszamolva baromira jol hangzik, csak amikor a lakhatas elviszi egybol a felet, maris nem olyan szep a kep.


Rengeteg ilyen tenyezot lehet mondani, ezert irtam azt, hogy azt talald ki eloszor, hogy mi erdekel, mihez van affinitasod, abban legyel jo, beszelj nyelveket, szerezz Magyarorszagon! munkatapasztalatot, es azutan menj kulfoldre.

2015. okt. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%
Na azért túlzásokba ne essünk már, lakhatás nem viszi el 3ezer eurónak a felét, ha csak nem egyedül bérelsz egy fullos kecót. Tesómék 2000 euroért bérelnek kecót hárman, de ha leosztod nem olyan sok az úgy, hogy nem 1000 eurot keresnek.
2015. okt. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!