Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angol-német szakkal milyen...

Egyfiú12 kérdése:

Angol-német szakkal milyen lehetőségek vannak még?

Figyelt kérdés

Végzős egyetemistaként már elkezdtem tanítani és nagyon szeretem, ilyenkor kerülök igazán az úgynevezett flow élménybe. Sajnos mindenki ismeri a jelenlegi helyzetet az oktatásban, a tanárok megalázóan rossz helyzetét, ebből adódóan én is kapunyitási válságban szenvedek.


Az a baj, hogy lehet hogy vannak lehetőségek angol-német szakkal de azok kb. kimerülnek a különböző multik ügyfélszolgálatos munkaköreiben. Éppen ezt dolgozom és nem szeretem mert elméleti ember vagyok tudatosan választottam a tanárképzést nem azért mert kellett egy papír. Nem tudom hogy inkább szerezzek-e egy másik végzettséget vagy próbáljam meg a doktorit végülis időben ugyanannyi lenne.



Gondolkoztam még jogon vagy turizmuson de az utóbbi is kb. egy recepciós állást adna. A jog meg telített és farkastörvények uralkodnak a jogi pályán ami nem való a habitusomhoz, pláne a jogbiztonság hiányát tekintve Magyarországon.


Szóval teljesen tanácstalan vagyok mitévő legyek. Ha valakinek van építő jellegű tapasztalata azt nagyon megköszönném.



2023. júl. 12. 07:32
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Phd.
2023. júl. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Jogi szakfordító? Az jó lehet.
2023. júl. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Ugyan ebben a helyzetben vagyok, angol-németen végeztem én is. Nem igaz, hogy csak ügyfelszolgálatra mehetsz, csak az első állásodat sokkal nehezebben kapod majd meg. SSC-ben nézelődj junior pozikat, ha egyet megkaptál, onnan már csak rajtad múlik, hogy hova mész tovább vele. Ha van kérdésed írj, ugyan ebben a cipőben voltam 3 éve.
2023. júl. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
És bocs a többiektől, de eszed ágában se legyen phd-zni (semmire semmire jó, csak egopolirozas, jobb munkád nem lesz), jogi szakforditasra pedig a jövőben a mostaninál jóval kisebb lesz az igény (kb csak lektorálás kell majd, amihez elég lesz 1/10 ennyi ember)
2023. júl. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
11%
Mi a gondod a nyelviskolákkal.
2023. júl. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5-ös elmondom: kb annyit lehet keresni, mint kozoktatasban, cserébe bizonytalanabb is. Béka segge alatt van az összeg, ami a nyelviskolatol lecsorog a tanárhoz. Általában másodállásban tanítanak nyelviskolaban a tanárok.
2023. júl. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Hát azért elég sok lehetőség van, mert lehet hogy azt mondják hogy jaj mindenki tud angolul De egyébként a fele nem is tudja használni. Szóval ha ügyesen beszélsz, akkor például recepciósnak is elmehetsz egy fullos IT céghez, mert ismerek olyat aki ott kezdett egy anglisztika alapszakkal, aztán ügyes volt és már HR menedzser pozícióba tették.. amúgy nagyon sok a lehetőség csak olyat kell találni amiben van előrelépési lehetőség.
2023. júl. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
24%

A fordítást mint megélhetési forrást sajnos Magyarországon elfelejtheted, kivéve, ha van protekciód. Munkaerő-túlkínálat van ezen a területen, így a többség csak nagyon rosszul fizető és bizonytalan jövedelemhez tud jutni ebből.


Egyetemi oktatói pályára gondoltál esetleg, különösen annak fényében, hogy elméleti embernek tartod magad? Ez esetben érdemes volna a doktorit végigcsinálnod.


Ha a felsőoktatást mint munkahelyet valami miatt nem tartod jó ötletnek, akkor pedig egy másik végzettséget érdemes lehetne megpróbálnod megszerezni. Például hogyha a közgazdaságtan nem áll túl távol tőled, akkor az emberi erőforrások alapszak jó ötlet lehet, kinyithat lehetőségeket számodra.

2023. júl. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!